Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové vydali pro část Vysočiny výstrahu před vydatným deštěm

Meteorologové vydali pro část Vysočiny - Jihlavu, Telč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí, Třebíč, Moravské Budějovice a Náměšť nad Oslavou - výstrahu před vydatným deštěm a to v úterý 24. května od 12 hodin až do středy 25. května do šesti hodin ráno.
V úterý 24. května v odpoledních hodinách očekávají meteorologové v těchto oblastech bouřky postupující opakovaně přes stejná místa. Během večera přejde bouřková činnost v intenzivní déšť. V kombinaci bouřek a deště může napršet kolem 40 mm, lokálně kolem 60 mm. Ve druhé polovině noci na středu 25. května budou srážky slábnout.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Výstraha před deštěm platí také pro části Jihočeského, Pardubického, Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje.

Oblačné počasí s deštěm a přeháňkami očekávají meteorologové v úterý a ve středu na celém území.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)