Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: dvě opilé mladistvé dívky napadly dívku; motorkáře po střetu s cyklistou záchranka letecky transportovala do Brna

Policisté šetří případ napadení, ke kterému došlo na Kamenicku na Pelhřimovsku. Ve čtvrtek 19. května byli po jedenácté hodině večer přivoláni do obce, kde došlo k napadení dívky ze strany jiných dvou opilých děvčat. Policisté po příjezdu učinili opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. Při napadení nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. U mladistvých dívek provedli policisté dechové zkoušky, u obou naměřili hodnoty kolem jednoho a půl promile alkoholu. Vzhledem k jejich opilosti přivolali policisté záchranku. Po lékařském vyšetření si opilé dívky převzaly do péče oprávněné osoby. U napadené dívky byla dechová zkouška negativní. Policisté zjišťují, za jakých okolností se mladistvé dívky k alkoholu dostaly, kdo jim požití alkoholu umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. Napadení šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž měl přes tři promile alkoholu
V neděli 22. května byli policisté před druhou hodinou odpoledne přivoláni do areálu nemocnice v Havlíčkově Brodě, kde ležel před budovou značně opilý muž. Na místo vyjela hlídka provést šetření. 'Policisté zjistili, že se jedná o čtyřiašedesátiletého muže. Nebyl schopen samostatné chůze, koordinovat své pohyby a postarat se o sebe. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili přes tři promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Opilého muže policisté zajistili
V pátek 20. května přijali policisté před půlnocí oznámení o opilém muži, který v Telči na Jihlavsku obtěžoval hosty zábavního podniku a domáhal se vstupu. 'Policisté zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže. Nebyl schopen samostatné chůze a srozumitelné komunikace. Policisté muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,39 promile alkoholu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Muž měl přes dvě promile alkoholu
V neděli 22. května byli policisté v Jihlavě před sedmou hodinou večer přivoláni na ulici Znojemská, kde se dle přijatého oznámení nacházel zjevně opilý muž. 'Stál u dopravní značky a hrozilo, že upadne do vozovky před projíždějící vozidla. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Čtyřiadvacetiletého značně opilého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,12 promile alkoholu. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V pátek 20. května zajistili policisté v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku opilého muže, který obtěžoval svoje okolí. 'Po jedenácté hodině večer byli přivoláni k obchodu, kde muž ležel na schodech. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,72 promile alkoholu. Devětadvacetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Motorkář byl po srážce s cyklistou letecky transportován do Brna
V sobotu 21. května jel kolem druhé hodiny odpoledne cyklista na jízdním kole po silnici ve směru od Velkého Meziříčí na Uhřínov na Žďársku. 'Začal odbočovat vlevo v době, kdy jel v protisměru motocykl Yamaha, a došlo ke střetu. Řidič motocyklu a stejně tak i cyklista po nárazu upadli na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěli oba zranění. Řidič motocyklu byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do brněnské nemocnice. Cyklista byl převezen na ošetření do nemocnice v Třebíči', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U obou účastníků nehody požití alkoholu dechovými zkouškami vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za necelých osmdesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Třiaosmdesátiletý muž na elektrokole havaroval
V neděli 22. května se v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku při havárii zranil cyklista. 'Třiaosmdesátiletý muž jel na elektrokole ve směru k centru. Na přímém úseku v klesání nezvládl řízení a následně upadl na komunikaci. Při dopravní nehodě se cyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u muže policisté požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali, dopravní nehodu šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V pátek 20. května jel v Žirovnici na Pelhřimovsku řidič vozidla Škoda a kolem páté hodiny odpoledne automobil zastavili policisté. 'Při kontrole zjistili, že řidičem je třiatřicetiletý muž, který má na základě rozhodnutí magistrátu od začátku roku vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté muži další jízdu zakázali, je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí', uvedla mluvčí. Případ policisté prověřují.

Muž je podezřelý z trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětatřicetiletý muž, který v neděli 22. května řídil vozidlo, i když to má soudem zakázáno. 'Od března má totiž uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu více než roku. Přesto jel před jedenáctou hodinou dopoledne s automobilem Audi po silnici ve směru na Střítež na Třebíčsku a zastavila ho policejní hlídka. V další jízdě řidič již nesměl pokračovat', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidiči pod vlivem alkoholu
V neděli 22. května odhalili policisté dva řidiče, u nichž hodnota naměřeného alkoholu přesáhla dvě promile. Čtyřiatřicetiletý muž jel s automobilem Ford v Havlíčkově Brodě po ulici Žižkova a před devátou hodinou dopoledne ho zastavila policejní hlídka. 'U řidiče policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,5 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. V další jízdě opilý řidič již nesměl pokračovat, je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý také sedmatřicetiletý řidič, kterého policisté zastavili v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Muž jel s automobilem Ford a po deváté hodině dopoledne ho na ulici Komenského zastavili policisté. 'U řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,38 promile alkoholu. Také u něho ukázala opakovaná zkouška vyšší hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', doplnila mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)