Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muzejní a galerijní noc v jihlavském muzeu nabídne přednášky, komentované prohlídky i ohňovou show

I v letošním roce se Muzeum Vysočiny Jihlava společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě v pátek 27. května zapojí do v pořadí již XVIII. ročníku Festivalu muzejních nocí. Muzejní část zahájí v 16 hodin slavnostní vernisáž nové archeologické výstavy Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku v prostorách muzejní půdy. Následovat bude prohlídka této výstavy s jejím kurátorem Mgr. Davidem Zimolou.
Poté se přesuneme před muzejní budovu – v 17 hodin budou mít návštěvníci možnost zhlédnout vystoupení taneční skupiny Hotch-Potch s názvem Jihlavské pověsti. Od 17.30 hodin zde bude pokračovat kapela JazzBandits ze ZUŠ Jihlava pod vedením Marie Zemanové. V jejím podání zazní jazz, swing a funk.

V přímé návaznosti na právě probíhající výstavy k životnímu jubileu našeho zoologa Pavla Bezděčky se od 18 hodin uskuteční v Malovaném sále powerpointová přednáška Od dětských kreseb k počítačové malbě přímo s autorem.

Protože v nejbližší době dojde k reinstalaci stávajících muzejních expozic, je letošní muzejní noc koncipována jako rozlučková se starými expozicemi – komentovaných prohlídek se zhostí jednotliví odborní pracovníci: v 18 hodin začne komentovaná prohlídka archeologické expozice s Mgr. Davidem Zimolou, v 19 hodin následuje prohlídka historických expozic s akad. mal. Martinem Kosem a ve 20 hodin si návštěvníci mohou prohlédnout zoologické expozice s RNDr. Klárou Bezděčkovou, Ph.D.
Bonusové podvečerní prohlídky ztemnělými expozicemi se uskuteční ve 20 a 21.30 hodin, budou pouze na objednání a návštěvníky povede Renata Kremláčková, DiS.

Ve 21 hodin začne v Malovaném sále tradiční Čtení na dobrou noc s Pavlem Bezděčkou a na úplný závěr vystoupí se svou ohňovou show před budovou muzea Společenstvo meče a ohně Novus Origo.

Vstup do jihlavského muzea a do ostatních objektů spolupracujících na této akci je zdarma!

Dana OBERREITEROVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)