Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dopravní podnik doporučuje včas si nabít Jihlavskou kartu a koupit si časový kupón

Od středy 22. června od 17 hodin do úterý 28. června do sedmi hodin ráno nebude možné pořídit si novou Jihlavskou kartu, koupit časový kupón nebo nabít elektronickou peněženku v místnosti předprodeje jízdenek na Masarykově náměstí ani v modrých prodejních kioscích. V uvedených dnech bude možné pouze si zakoupit papírové jízdenky v předprodeji a ve žlutých jízdenkových automatech nebo u řidičů ve vozech MHD. Důvodem výpadku je zavádění nového odbavovacího systému
Přesný časový harmonogram odstávky předprodejních systémů:

- Ve středu 22. června v 17 hodin dojde k ukončení prodeje v samoobslužných kioscích (modré automaty). Automaty budou uvedeny do stavu mimo provoz a k předpokládanému obnovení jejich prodejní činnosti dojde v úterý 28. června od 7 hodin ráno.

- Na dobu od čtvrtka 23. června od 7.15 hodin až do pondělí 27.června do 17 hodin bude na Středisku předprodeje na Masarykově náměstí v Jihlavě pozastavena obsluha Jihlavských karet. Po dobu pozastávky bude na Středisku předprodeje možné zakoupit pouze papírové jízdenky a jízdní řády.

- Od úterý 28. června od 7.15 hodin bude Středisko předprodeje opět v plném provozu. V době pozastavení obsluhy Jihlavských karet zůstává provozní doba Střediska předprodeje nezměněna – v pracovních dnech od 7.15 do 17 hodin.

- Prodej papírových jízdenek ve žlutých jízdenkových automatech bude probíhat bez omezení;

- Odbavení ve vozech MHD Jihlavskou kartou, papírovou jízdenkou a prodej papírových jízdenek u řidiče s platbou za jízdenky v hotovostí bude probíhat bez omezení. Od úterý 28. června od ranních hodin bude ve vozech MHD rozšířen prodej papírových nepřestupních jízdenek o možnost platby kartou;

- Od 11. července spustí DPMJ nový e-shop, který všem uživatelům Jihlavských karet nabídne možnost nabíjet si a spravovat svou kartu z pohodlí domova.

'Všem cestujícím, kteří využívají Jihlavskou kartu, doporučujeme, aby se včas připravili. Aby si zkontrolovali platnost své Jihlavské karty a včas si dobili elektronické peněženky či zakoupili časové kupóny,“ říká předseda představenstva Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner.

Způsob, jak ve voze snadno zjistit datum exspirace karty nebo datum platnosti časového kupónu a stav elektronické peněženky, je možné zhlédnout ve videu na:
https://www.youtube.com/watch?v=DAba8O-Nrn4&feature=youtu.be

Časové kupóny lze nabíjet až 30 dnů před počátkem jejich platnosti. Na Jihlavské kartě může být vedle aktuálního platného kupónu pořízen i další kupón s budoucí platností, např. navazující na aktuálně platný kupón. „Pokud tedy uplyne doba platnosti časového kupónu právě v době odstávky odbavovacího systému od 22. do 27. června 2022, je třeba si v předstihu pořídit kupón nový. Pokud tak cestující neučiní a zároveň vyčerpá zůstatek elektronické peněženky, nezbývá jiná možnost pro cestování MHD než zakoupení papírové jízdenky pro jednotlivou jízdu či pořízení jízdenky ve voze u řidiče,“ doplňuje Rovner s tím, že se DPMJ všem cestujícím omlouvá za případné komplikace.

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)