Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: recidivista napadl opilou mladistvou dívku, skončila v nemocnici; zloděj se vloupal do chatky; vandal poškrábal auto, škoda je přes padesát tisíc

Mladistvou dívku napadl ve čtvrtek 9. června před devátou hodinou večer v ulici Dobrovského v Havlíčkově Brodě po předchozí slovní rozepři na ulici její známý. Dívka utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a záchranáři ji převezli na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Dívku, která měla přes jedno promile alkoholu v dechu, napadl dvacetiletý muž, který byl v minulosti za napadení již soudně trestán. Do podzimu příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Dále provádějí šetření a zjišťují, za jakých okolností se mladistvá dívka dostala k alkoholu. Informován byl také odbor sociálně právní ochrany dětí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vloupání do chatky
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětadvacetiletý muž, který se na začátku dubna u Nové Vsi na Jihlavsku vloupal do chatky. 'Muž vnikl po vypáčení dveří do chatky a postupně odcizil dřevěný stůl, lavice, nářadí, grilovací rošty, nádobí, vědra, zahradní nábytek, lovecký dalekohled a další věci. Způsobená škoda přesáhla patnáct tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení o vloupání začali případ prověřovat policisté. Po dopadení podezřelý muž větší část odcizených věcí vydal. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté pětadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ prověřují.

Vloupání do skříňky
Policisté pátrají po pachateli, který se v Pelhřimově vloupal do skříňky a odcizil peněženku. Ke krádeži došlo v úterý 7. června v době mezi pátou a sedmou hodinou večer v ulici Nádražní. 'V budově sportovního centra se pachatel v šatně vloupal do skříňky a odcizil peněženku, ve které měl její majitel uloženou platební kartu, doklady a další věci', uvedla J. Kroutilová. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají.

Muž poškodil zaparkované auto
Policisté objasnili případ poškození vozidla, ke kterému došlo v obci na Hrotovicku na Třebíčsku. 'V druhé polovině března pachatel ve večerních hodinách poškrábal zaparkované vozidlo Mercedes. Vyryl čáru do laku na boku automobilu a majiteli způsobil škodu za více než padesát tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Podezřelého dopadli a na základě shromážděných důkazů osmatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž odcizil peníze
Ve čtvrtek 9. června byli policisté ve Velkém Meziříčí na Žďársku před třetí hodinou odpoledne přivoláni k prodejnímu stánku, kde došlo ke krádeži. 'Pachatel využil chvilkové nepozornosti ženy a vzal z poklady peníze. S částkou přes jeden tisíc korun z místa utekl. Přivolaní policisté zjistili veškeré dostupné informace k pachateli a začali po něm pátrat. V krátké době podezřelého nalezli v lokalitě náměstí, část peněz stačil utratit. Koupil si alkohol a cigarety, zbývající odcizenou finanční částku vydal. Muž byl značně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,16 promile alkoholu', uvedla mluvčí. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté dále šetří.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve čtvrtek 9. června byli policisté po sedmé hodině večer přivoláni do Brtnice na Jihlavsku, kde dle přijatého oznámení ležel na ulici muž. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého značně opilého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,84 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Řidič je podezřelý ze dvou trestných činů
V pátek 10. června zastavili policisté před sedmou hodinou ráno automobil Hyundai, jehož řidič jel po silnici u obce Dvorce na Havlíčkobrodsku. 'U jednapadesátiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,46 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že má muž soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do jara příštího roku. Policisté muži zakázali další jízdu', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)