Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl dokumenty a hotovost v hodnotě 36 tisíc; opilá žena skončila na záchytce

Po neznámém pachateli, který v přesně nezjištěné době v noci z pátku na sobotu nezjištěným způsobem bez použití zjevného násilí překonal uzamčené dveře do kavárny v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. Zloděj nejdříve prohledal prostor v přízemí, následně prohledal kanceláře v prvním patře, kam měl volný přístup z přízemí. Z vnitřních prostor obou kanceláří pachatel ukradl firemní dokumenty a hotovost ve výši 36 000 korun. Po zloději pátrají policisté. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Podnapilá žena skončila na záchytce
Policisté vyjížděli v sobotu 11. června kolem půl desáté v noci do restaurace na ulici Nádražní do Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Přijali jsme oznámení, že se v restauraci pohybuje podnapilá žena, která slovně obtěžuje obsluhu a stejným způsobem obtěžuje hosty restaurace. 'Policisté zjistili, že se jedná o devětadvacetiletou ženu, kterou vyzvali k provedení dechové zkoušky. Dechová zkouška vykázala hodnotu 2,51 promile alkoholu v dechu. I když policisté ženu poučili o tom, jak se má chovat, ona na místě neskýtala záruky slušného chování a byla důvodná obava, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, proti i policisté zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Žena je podezřelá z přestupku proti občanskému soužití. Policisté přestupek zadokumentují a odevzdají k řešení do správního řízení místě příslušnému správnímu orgánu.

V zákazu řízení řídil a navíc byl opilý
Policisté v pátek 10. června kolem půl sedmí ráno kontrolovali osobní vozidlo Hyundai, které řídil jednapadesátiletý řidič. Policisté vozidlo zastavili k provedení silniční kontroly na silnici I/34 v Havlíčkově Brodě – Dvorce. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. 'Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,46 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 1,54 promile alkoholu v dechu. Policisté zjistili, že tento muž byl za obdobné jednání v posledních dvou letech odsouzen a tuto jízdu vykonal i přesto, že má v současné době rozhodnutím Okresního soudu Havlíčkův Brod vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel po dobu dvou let, a to až do května příštího roku. Muž je tak podezřelý ze spáchání dvou trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí', uvedla D: Čírtková.

Motocyklista v podnapilém stavu havaroval
V sobotu 11. června deset minut před desátou hodinou přijali na policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci mezi ulicí Jiráskova a garážemi u dálničního přivaděče v Jihlavě. 'Policisté po příjezdu na místo zjistili, že motocyklista jedoucí na motocyklu značky Yamaha FZS 600 po místní komunikaci od garáží u dálničního přivaděče k ulici Jiráskova nejel řádně při pravém okraji vozovky a přejel s motocyklem do protisměru, kde se bočně střetl a narazil levým rohem motocyklu a svou levou nohou do levého předního rohu protijedoucího osobního motorového vozidla Renault Megane. Řidič tohoto vozidla od ulice Jiráskova ke garážím. Po střetu upadl motocyklista s motocyklem na pravou stranu na vozovku. Při dopravní nehodě si motocyklista způsobil lehké zranění a byl z místa nehody převezen na ošetření do nemocnice v Jihlavě, odkud byl po vyšetření a ošetření propuštěn do domácího léčení', popsala nehodu mluvčí policistů Dana Čírtková. K jinému ranění nedošlo. Policisté u řidiče osobního vozidla provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U motocyklisty byla také provedena dechová zkouška a její výsledek byl pozitivní - 1,48 promile alkoholu v dechu řidiče. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky, kdy nejvyšší naměřená hodnota činila 1,62 promile alkoholu v dechu. Motocyklista se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Na místě nehody policisté motocyklistovi zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 60 000 korun. Jednačtyřicetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Cyklista nezvládl řízení a upadl na silnici
Policisté přijali v pátek 10. června patnáct minut po desáté hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Pelhřimově. Devětapadesátiletý cyklista projížděl na kole po silnici I/34 po ulici Humpolecká ve směru od Humpolce směrem na Pravíkov. 'Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou v klesání se dostatečně nevěnoval řízení svého kola, ze kterého upadl na vozovku a zranil se. Cyklista byl po dopravní nehodě převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově k dalšímu ošetření. Dechová zkouška na alkohol byla u cyklisty negativní. Věc dopravní nehody policisté vyřešili s cyklistou na místě uložením pokuty v příkazním řízení', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

Řidička zřejmě přehlédla motocyklistu
Policisté přijali v sobotu 11. června patnáct minut po osmnácté hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/152, mezi obcemi Slavětice a Jamolice na Třebíčsku v prostoru čtyřramenné křižovatky se silnicí II/392 v katastru obce Dukovany. 'Jednatřicetiletá řidička jela s vozidlem Škoda Rapid po vedlejší silnici II/392 ve směru od obce Mohelno vjela do křižovatky a zřejmě nerespektovala svislou dopravní značkou „dej přednost v jízdě“. Při jízdě křižovatkou v přímém směru k obci Dukovany zřejmě přehlédla motocyklistu a nedala přednost v jízdě tomuto motocyklistovi, který jel s motocyklem Yamaha po hlavní silnici II/152 ve směru od obce Slavětice k obci Jamolice. Došlo ke střetu vozidla Škoda Rapid s motocyklem Yamaha. Při dopravní nehodě se motocyklista lehce zranil a byl po ošetření ponechán na místě dopravní nehody. Dále došlo ke zranění spolujezdkyně jedoucí na motocyklu Yamaha a dále ke zranění nezletilého spolujedoucího, který seděl na zadním sedadle připoutaný v dětské autosedačce ve vozidle Škoda Rapid. Oba převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči', uvedla Dana Čírtková. K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na zúčastněných vozidlech v celkové výši 200 000 korun. Policisté provedli u řidičů vozidel dechové zkoušky s negativními výsledky. Případem dopravní nehody se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)