Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: patnáctileté děti byly opilé; recidivista ukradl tepláky; opilý řidič se snažil utéct policistům

V pondělí 13. června byli policisté v Jihlavě po šesté hodině večer přivoláni k obchodnímu a zábavnímu centru, kde byli chlapec a dívka pod vlivem alkoholu. Na místě již zasahovali strážníci městské policie. Policisté u dívky i chlapce, oba ve věku kolem patnácti let, provedli dechovou zkoušku. Mladistvá dívka měla přes dvě promile alkoholu, chlapec nedýchal necelé jedno promile. Policisté předali oba do péče jejich rodičů. Zjišťují, za jakých okolností se osoby mladší osmnácti let k alkoholu dostaly. O případu byl informován také odbor sociálně právní ochrany dětí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Opilá žena poškodila vozidlo
V pondělí 13. června vyjeli policisté v Jihlavě před sedmou hodinou večer na ulici Havlíčkova, kde mělo dle přijatého oznámení dojít k poškození vozidla VW Transportér zaparkovaného u obchodního domu. 'Policisté provedli šetření a zjistili, že na automobil hodila opilá žena lahev a poškodila tak čelní sklo vozidla. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Čtyřicetiletou ženu odvezli na záchytku k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli ohledání a zadokumentování poškozeného vozidla. Případ v současné době šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Opilý muž obtěžoval známou, skončil na záchytce
V pondělí 13. června byli policisté v Pelhřimově před desátou hodinou večer přivoláni k bytovému domu, kde dle přijatého oznámení ohrožoval opilý muž svoji známou. 'Žena měla obavu z útoku a žádala o pomoc. Na místo vyjela policejní hlídka. Policisté provedli opatření, aby nemohlo docházet k protiprávnímu jednání. Na základě šetření zjistili, že mezi mužem a ženou došlo v bytě ke sporu, po kterém žena raději odešla ven. Před dům vyšel také opilý muž, který nebyl schopen srozumitelné komunikace, samostatné chůze, padal a neorientoval se. Navíc bylo jeho chování nevyzpytatelné a hrozilo, že by si mohl ublížit', uvedla Jana Kroutilová. Policisté šestatřicetiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,6 promile alkoholu. Odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Při krádeži tepláků byl recidivista přistižen
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádeže jednadvacetiletému muži, který byl v Třebíči přistižen při krádeži. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu. 'O uplynulém víkendu přišel do prodejny na ulici Spojovací a odcizil tepláky v hodnotě bezmála jeden tisíc korun. Oblečení schoval do batohu a chtěl odejít bez zaplacení. Zastavil ho pracovník obchodu a na místo byli přivoláni policisté', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedli šetření a následně sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Střet motorky s autem si vyžádal tři zranění
V pondělí 13. června jel po třetí hodině odpoledne čtyřicetiletý řidič motocyklu Honda ve směru od obce Čechtín na Kouty na Třebíčsku. 'V úseku zatáčky přejel do levého jízdního pruhu a došlo ke střetu s vozidlem Škoda Octavia. Při nehodě se motocyklista zranil, zranění utrpěl také řidič vozidla a jeho spolujedoucí, všichni tři byli zdravotnickou záchrannou službou transportováni na ošetření do nemocnice', uvedla J. Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 380 tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Střet vozidel
V pondělí 13. června došlo po osmé hodině ráno v Havlíčkově Brodě ke střetu dvou vozidel. 'Šestadvacetiletá řidička automobilu Audi jela po ulici Masarykova a odbočovala vlevo k ulici Husova, v té době přijíždělo z protisměru vozidlo Renault, a došlo ke střetu. Při nehodě utrpěly zranění obě řidičky a zdravotnickou záchrannou službou byly převezeny na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté dechovými zkouškami u obou řidiček požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda devadesát tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Podnapilý řidič se snažil utéct
V pondělí 13. června jel před devátou hodinou večer ve Žďáře nad Sázavou řidič vozu Škoda Octavia po silnici v lokalitě ulice Vysocká a automobil chtěli policisté zkontrolovat. 'Řidič ale na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě zvýšenou rychlostí ve směru k ulici Nová. Policisté vyjeli za ním. Následně řidič zastavil a z místa utíkal pryč. Pokus o útěk mu ale rychle překazili policisté, kteří muže dostihli a zajistili. U řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,68 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Osmapadesátiletý muž dále nepředložil řidičský průkaz a doklad k vozidlu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy a dále přestupku proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestatřicetiletý muž, který řídil auto, i když to má soudem zakázáno. V úterý 14. června jel s vozidlem Ford Mondeo po půlnoci v Jihlavě po ulici Žižkova. 'Automobil zastavili strážníci a zjistili, že řidičem je muž, který má od loňského léta na tři roky uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška byla u muže negativní. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla J. Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)