Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Velbloud Jeppe z táborské zoo oslaví s návštěvníky své dvacetiny

Kulaté dvacáté narozeniny v sobotu 18. června oslaví velbloud Jeppe z táborské zoologické zahrady. Tento zasloužilý otec mnoha velbloudů sice často dává přednost klidu, návštěvníkům se ale přesto rád předvádí a vystavuje se objektivům fotoaparátům jako nějaká modelka. Přijďte si jeho narozeniny užít i vy, možná právě vám pěkně zapózuje. Pro děti zoo připravila drobné soutěže a hry.
„Jeppe je takový náš cestovatel. Pochází z Dánska a k nám přicestoval v roce 2017 z Prahy. Po výběhu se většinou pohybuje pomalu a s rozvahou. Je velmi oblíbený nejen mezi ošetřovateli a návštěvníky, ale také mezi lidmi, kteří se účastní našeho zážitkového programu den ošetřovatelem. Právě velbloudi jsou jedněmi ze zvířat, o která se v rámci tohoto programu naši jednodenní ošetřovatelé starají,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Velbloudi dvouhrbí pochází z nehostinných stepí a polopouští Mongolska a Číny a jsou fyziologicky přizpůsobeni extrémním ročním výkyvům teplot v rozmezí až 75 stupňů Celsia. Zdomácnělá forma velblouda dvouhrbého je rozšířená po celém světě, ale málo známým faktem je, že divoká forma je kriticky ohrožená vyhubením. Přežívá jen v mongolské poušti Gobi, zde žije pár set posledních jedinců.

- fs -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)