Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: žena která bourala, nadýchala přes tři promile; cyklista byl opilý

Devětatřicetiletá řidička vozidla Peugeot ve čtvrtek 23. kolem jedné hodiny ráno postupně nabourala v ulici Janouškova v Třebíči tři osobní auta. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Způsobená škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku kolem sto osmdesáti tisíc korun. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku a její naměřená hodnota činila 3,07 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 3,14 promile. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
Cyklista pod vlivem alkoholu
Osmačtyřicetiletý muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy. Muž jel ve čtvrtek 23. června před půl třetí ráno na jízdním kole po ulici Pražská v Pelhřimově. 'Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 1,06 promile alkoholu. Podobné výsledky vykázala také opakovaná měření. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Poškození vozidla
Policisté prošetřují případ poškození vozidla, ke kterému došlo v noci z úterý 21. června na středu v Jihlavě. 'Pachatel poškodil čelní sklo u zaparkovaného osobního automobilu Škoda, čímž majiteli způsobil škodu kolem devíti tisíc korun', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Zanedbání povinné výživy
Policisté ve Žďáře nad Sázavou sdělili šestačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. 'Muž si od začátku roku 2020 řádně neplnil vyživovací povinnost na svého třináctiletého syna. Na základě rozsudku okresního soudu má na nezletilého syna přispívat měsíčně částkou kolem pěti set korun. Vzhledem k tomu, že tak řádně nečinil, na výživném dluží kolem třinácti tisíc korun', uvedla S. Rázlová. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)