Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: řidička narazila do cyklisty, ten byl letecky transportován do nemocnice; zloděj si z auta odnesl peněženku

Dvacetiletá řidička auta Škoda dostala v sobotu 25. června před polednem mezi obcemi Nová Ves u Světlé a Okrouhlice na Havlíčkobrodsku v zatáčce v klesání smyk a narazila do cyklisty, který tudy projížděl na jízdním kole. Při nehodě utrpěl cyklista vážná zranění a záchranáři jej transportovali letecky do nemocnice v Hradci Králové. Policisté u řidičky při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili, u cyklisty nebylo možné zkoušku na místě provést vzhledem k jeho zranění. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Při nehodě utrpěli zranění tři lidé, skončili v nemocnici
V sobotu 25. června došlo k vážné dopravní nehodě, při které se zranily tři osoby, z nichž jedna utrpěla těžké zranění. Osmnáctiletý řidič jel před druhou hodinou ráno s vozidlem Ford Fusion po silnici ve směru od Brzkova na Polnou na Jihlavsku. 'Přejel s autem do protisměru, následně na krajnici a poté narazil do stromu. Při nehodě se zranil řidič a jeho dva spolujedoucí. Zdravotnickou záchrannou službou byli všichni tři transportování do nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na voze vznikla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují.

Řidič boural pod vlivem alkoholu
V sobotu 25. června došlo po třetí hodině ráno v katastru obce Cejle - Hutě na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Škoda Octavia narazil při couvání do za ním zaparkovaného automobilu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Přivolaní policisté provedli u pětatřicetiletého muže dechové zkoušky. Naměřili hodnotu 0,82 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz', uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy. Dopravní nehodu policisté šetří.

Cyklista byl pod vlivem alkoholu
V pátek 24. června zastavili policisté v Jemnici na Třebíčsku po desáté hodině dopoledne cyklistu, který jel na jízdním kole po silnici ve směru od ulice V Ráji k ulici U Černého mostu. 'Provedli kontrolu a zjistili, že je devětašedesátiletý muž opilý. Cyklistovi policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,46 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška', informovala mluvčí. V další jízdě muž již nesměl pokračovat. Je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Lupič si z auta odnesl peněženku
Policisté pátrají po pachateli, který se v Pelhřimově vloupal do zaparkovaného vozidla a způsobil majiteli škodu za více než deset tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od čtvrtečního večera 23. června do pátečního dopoledne v ulici Okružní. 'Pachatel u automobilu Škoda Superb rozbil okno a odcizil z něj peněženku s finanční hotovostí', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají.

Poškození jízdních kol
Policisté šetří případ poškození jízdních kol, ke kterému došlo ve Velkém Meziříčí na Žďársku. 'Pachatel v době od osmé hodiny večer středy 22. června do čtvrteční čtvrté hodiny odpoledne vnikl do bytového domu na ulici Čechova a ve společných prostorech propíchal pneumatiky u sedmi jízdních kol. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ šetří jako přestupek proti majetku, po pachateli pátrají', uvedla mluvčí policistů J. Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)