Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté hledají svědky nehody na dálnici D1, při které tahač s návěsem srazil motorkáře a pokračoval v jízdě dál

Policisté žádají svědky nehody, která se stala v úterý 28. června asi v 18 hodin na dálnici D1 na 145. kilometru ve Velkém Meziříčí ve směru na Brno. Motorkáři, který jel po dálnici, měl náhle vjet přímo do jízdní dráhy blíže nezjištěný řidič jedoucí v pravém jízdním pruhu s jízdní soupravou ve složení tahač návěsů a návěs. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
'Řidič motocyklu na to zareagoval úhybným manévrem směrem doleva, když najel do středového travnatého pásu, kde ztratil kontrolu nad motocyklem, narazil do středových ocelových svodidel a z motocyklu spadl. Řidič nezjištěné jízdní soupravy výše uvedenou situaci pravděpodobně vůbec nezaregistroval a pokračoval dále ve směru jízdy', informovala D. Čírtková.

Motorkář utrpěl středně těžké zranění, se kterým byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Brně. U řidiče motocyklu provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

'K řádnému objasnění okolností této nehody se policisté z dálničního oddělení Velký Beranov obracejí na případné svědky, kteří místem v danou dobu projížděli a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158. Jedná se nám o řidiče, kteří místem v uvedenou dobu projížděli v obou směrech', doplnila D. Čírtková.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)