Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Vysočině hrozí bouřky, silný vítr i intenzivní srážky s krupobitím

Nejen na Vysočině, ale i v jižní a východní části České republiky očekávají meteorologové ve středu 27. července od 13 do 23 hodin silné bouřky s nárazy větru kolem 70 km/h, intenzivními srážkami kolem 30 mm a kroupami.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro Vysočinu, Jihočeský, Pardubický Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a rovněž pro části Středočeského, Plzeňského a Královéhradeckého kraje.

Podle meteorologů budou nicméně silnější bouřky spíše lokální záležitostí.

V Čechách a části Vysočiny - na Jihlavsku, Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Žďársku platí i nadále až do odvolání varování před rizikem vzniku požárů.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Výraznější srážky by podle meteorologů mohly spolu s dalšími bouřkami dorazit v pátek.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)