Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež prodlužovacích kabelů; před jedoucí náklaďák náhle spadl strom

Zloděj v přesně nezjištěnou dobu, zřejmě v noci z neděle na pondělí vnikl po přestřihání oplocení v Jihlavě - Hruškových Dvorech do oploceného areálu stavby a ze staveniště ukradl osm cívek elektrického prodlužovacího kabelu různého průměru. Majiteli tak způsobil předběžnou škodu na odcizení a poškození oplocení ve 20 500 korun. Policisté případ zadokumentovali a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
Zloděj ukradl ze sklepa třicet lahví alkoholu
Policisté vyšetřují vloupání, které má na svědomí zatím neznámý pachatel, jenž v přesně nezjištěnou dobu v období od 10. července do současné doby vnikl v Třebíči do sklepních prostor domu, kde vypáčil nezjištěným předmětem petlici na dveřích u sklepní kóje. 'Prostor prohledal a odcizil zde třicet lahví alkoholu různých značek a různé ruční nářadí. Majiteli vznikla škoda v celkové výši přesahující 15 000 korun. Policisté místo důkladně ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a po pachateli pátrají', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.

Zloděj ukradl peněženku
Policisté vyšetřují krádeže, kterou má na svědomí zatím nezjištěný pachatel. 'Ten v přesně nezjištěnou dobu od pondělního odpoledne do úterních časných ranních hodin ukradl pravděpodobně ze stolu venkovního posezení kavárny v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku koženou peněženku, uvnitř které byly peníze, osobní doklady a platební karta. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši přesahující 7 000 korun', uvedla Dana Čírtková. Navíc bude mít poškozený ještě další starosti s vyřizováním nových dokladů. Policisté zahájili úkony trestního řízení a po pachateli pátrají.

Před jedoucí náklaďák náhle spadl strom
Policisté přijali 26. července deset minut před šestou hodinou ranní oznámení o nehodě, která se stala na silnici II/348 mezi obcemi Petrovice a Štoky na Havlíčkobrodsku. 'Po silnici projížděl řidič nákladního vozidla Iveco, který jel ve směru od Petrovic na Štoky, a bezprostředně před auto mu náhle spadl vzrostlý strom. Následně došlo ke střetu vzrostlého stromu na přední část vozidla, kdy se strom přelomil a přepadl přes střechu auta. Při této události nedošlo naštěstí k žádnému zranění', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Vzrostlý strom z místa odstranili mimo pozemní komunikaci do silničního příkopu hasiči. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na nákladním vozidle Iveco v celkové výši 150 000 korun. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní.

Vozidlo po nárazu začalo hořet
Policisté přijali v úterý 26. července deset minut před dvaadvacátou hodinou oznámení o nehodě, která se stala na silnici I/19 na Pelhřimovsku. Pětasedmdesátiletý řidič osobního vozu Toyota RAV 4 projížděl po silnici ve směru od Čížkova směrem na Leskovice, kde na přímém úseku náhle vyjel na pravou nezpevněnou krajnici a následně narazil do dvou vzrostlých listnatých stromů v silničním příkopu. 'Od stromů se vozidlo odrazilo a skončilo na poli vpravo mimo silnici, kdy následně došlo k požáru vozu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla, kterého záchranáři místě ošetřili a následně jej letecky transportovali do nemocnice v Českých Budějovicích', informovala Dana Čírtková. Alkohol u řidiče z důvodu zdravotního stavu nebyl na místě zjišťován, odběr krve byl zajištěn ve zdravotnickém zařízení. Další okolnosti dopravní nehody policisté šetří.

Za volant usedl v podnapilém stavu
Policisté kontrolovali v neděli 24. července před půlnocí v Jihlavě v ulici Okružní řidiče osobního vozu Fiat. Policisté řidiče vyzvali, aby jim předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté, aby se podrobil dechové zkoušce. 'Její výsledek byl pozitivní - 1,99 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také dvě opakované dechové zkoušky - 2,17 a 2,12 promile alkoholu v dechu. Policisté čtyřiačtyřicetiletému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla Dana Čírtková. Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení a v úterý 25. července policisté sdělili muži podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)