Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Řidiči mohou od soboty využívat průtah Jaroměřicemi nad Rokytnou

Úplná uzavírka průtahu městem Jaroměřice nad Rokytnou na Třebíčsku na 840 metrů dlouhém úseku silnice II/152 od benzínové pumpy po křižovatku se silnicí II/360 před městským úřadem skončí v sobotu 1. října. Město Jaroměřice nad Rokytnou bude ještě v průběhu měsíce října pokračovat v pracích na vlastním veřejném osvětlení a na chodníku, který usnadní chodcům přístup k benzinové pumpě a pohyb v okolí křižovatky s ulicí Kaunicova. Práce budou probíhat pouze na jednotlivá pracovní místa, aby byl co nejméně omezován provoz na silnici.
Stavební práce na dvouletém projektu, který realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Jaroměřice nad Rokytnou, začaly na začátku června letošního roku a v příští stavební sezoně se přesunou na zbývající úsek silnice II/152 směrem na Hrotovice, a to včetně mostu přes Štěpánovický potok v ulici K Ráji. V letošním roce se v průběhu stavby muselo řešit komplikované odvodnění i oprava kanalizace v ulici Dobrovského.

Modernizovaný úsek je nyní sjednocený na šířkové uspořádání S7,5. Náklady na první etapu dosáhly 13,5 milionu korun, druhá etapa v délce přibližně 700 metrů bude stát 30 milionů korun. Náklady hradí ze svého rozpočtu Kraj Vysočina. Náklady na vybudování chodníků, veřejného osvětlení i zastávkové pruhy na ulici Dobrovského hradí město Jaroměřice nad Rokytnou.

Eva NEUWIRTHOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)