Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poškodil kamenné zídky; cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile

Neznámý vandal poškodil v době od večerních hodin úterý 15. listopadu do ranních hodin následujícího dne v Novém Rychnově na Pelhřimovsku kamenné zídky a způsobil tak škodu přibližně za dvacet pět tisíc korun. Pachatel poškodil kapalinou černé barvy vstupní bránu vyzděnou z kamene a vedle stojící plynoměrnou skříň. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Poškození zaparkovaného auta
Policisté pátrají po pachateli, který v Havlíčkově Brodě poškodil zaparkované vozidlo a majiteli způsobil škodu kolem dvanácti tisíc korun. Ke spáchání činu došlo ve čtvrtek 17. listopadu v odpoledních hodinách na Smetanově náměstí. 'Pachatel poškodil zaparkovaný automobil Citroen, rozbil výplň okna pátých dveří. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Objasněné krádeže
Policisté prověřují případ krádeže, ke které došlo v úterý 15. listopadu v Jihlavě. Muž se ženou odcizili alkoholické nápoje v hodnotě přes 500 korun. V prodejně obchodního centra vzali před šestou hodinou večer zboží, žena dala lahve do batohu a muž se zbožím odešel, aniž by zaplatil. Po přijetí oznámení se policistům podařilo dvojici dopadnout. Jedná se o třiačtyřicetiletého muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a na konci loňského roku byl propuštěn z věznice. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Devětadvacetiletá žena je podezřelá z přestupku proti majetku.
Jiná dvojice se dopustila krádeže zboží v obchodním domě na ulici Romana Havelky. V úterý přišli muž se ženou do prodejny před sedmou hodinou večer a odcizili kosmetiku za necelý tisíc korun. Zboží muž schoval ženě do tašky a u pokladny zaplatili pouze za jiné věci. Krádež jim ale nevyšla bez povšimnutí a na místo byli přivoláni policisté. Po podezřelé dvojici začali okamžitě pátrat a v krátké době oba dopadli. Odcizené věci vydali. Čtyřiadvacetiletý muž byl opilý, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu necelé tři promile alkoholu. Žena směřovala na policejní oddělení, opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je recidivista, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, naposledy letos v létě a až do roku 2024 je ve zkušební době podmíněného trestu. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Osmnáctiletá žena je podezřelá z přestupku proti majetku.
Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Policisté vypátrali dva hledané
Ve středu 16. listopadu vypátrali policisté muže a ženu, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Dvojici dopadli před devátou hodinou dopoledne v Jaroměřích nad Rokytnou na Třebíčsku. 'Třiatřicetiletý muž měl v říjnu nastoupit trest odnětí svobody, který ale bezdůvodně nenastoupil, je tak podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na pětadvacetiletou ženu byl soudem vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté hledaného muže i ženu zadrželi a oba odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Následně jejich další cesta směřovala do věznice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Policisté odvezli opilého muže na záchytku
Ve středu 16. listopadu po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k opilému muži, který ležel na zemi na ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou a budil veřejné pohoršení. 'Policisté zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Dechová zkouška vykazovala hodnotou 3,51 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze a vyjadřování. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla M. Lébrová. Muž podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilý agresivní muž skončil na záchytce
Ve středu 16. listopadu po druhé hodině odpoledne byli policisté přivoláni na ulici Školní v Humpolci na Pelhřimovsku do restaurace, kde muž vulgárně urážel obsluhu a vyhrožoval fyzickým napadením. 'Policisté zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,90 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 16. listopadu po desáté hodině večer přijali policisté v Havlíčkově Brodě oznámení o opilém muži, který ležel na zemi na ulici Nádražní a budil veřejné pohoršení. 'Policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Dechová zkouška vykazovala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou 1,87 promile alkoholu. Muž nebyl schopen se o sebe sám postarat. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Michaela Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Agresivní opilá žena skončila na záchytce
Ve čtvrtek 17. listopadu přijali policisté v Třebíči po půlnoci oznámení o agresivní zjevně opilé ženě, která obtěžovala obyvatele bytového domu v části Nové Dvory a rušila noční klid. 'Policisté zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletou ženu, která v prostorách domu křičela, poškodila skleněnou výplň vstupních dveří a osoby ve svém okolí slovně napadala. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na poškozených dveřích vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedm tisíc korun', uvedla Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku.

Viník dopravní nehody byl opilý
Ve čtvrtek 17. listopadu došlo u obce Stařeč na Třebíčsku k dopravní nehodě. Po třetí hodině odpoledne jel řidič vozidla Ford Mondeo po silnici ve směru na obec Červená Hospoda. 'Na přímém úseku předjížděl automobil Toyota a při zařazování se před vozidlo, došlo ke střetu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky. U řidiče automobilu Toyota byla negativní, u druhého muže ale ne. U řidiče fordu naměřili policisté hodnotu 1,59 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu šetří.

Řidič odmítl dechovou zkoušku
Přestupku na úseku dopravy se dopustil řidič osobního auta Audi, kterého policisté zastavili ve čtvrtek 17. listopadu před desátou hodinou večer v obci Hamry nad Sázavou na Žďársku. 'Řidič byl vyzván k podrobení se dechové zkoušky, kterou odmítl, taktéž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Šestatřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile
Ve čtvrtek 17. listopadu zastavili policisté v Jihlavě před třetí hodinou ráno vozidlo Ford Tranzit, které jelo po ulici Okružní. Řidičem byl šestatřicetiletý cizinec. 'Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,23 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Následně řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)