Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloději se do prodejny vloupat nepodařilo, přesto napáchal škodu 150 tisíc

Škodu kolem 150 tisíc korun napáchal neznámý zloděj, který se pokusil od večerních hodin neděle 20. listopadu do odpoledních hodin následujícího dne vloupat do prodejny v ulici Zámecká ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Dosud nezjištěný pachatel vylezl na střechu budovy a do střechy vytvořil otvor, přičemž k samotnému vniknutí do vnitřních prostor nedošlo. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Poškození zaparkovaného auta
Policisté v pondělí 21. listopadu přijali oznámení o poškození zaparkovaného vozidla ve Žďáru nad Sázavou na ulici Okružní. 'K případu došlo v době od úterý 15. listopadu do odpoledních hodin pátku 18. listopadu. Pachatel poškodil na osobním vozidle Ford lak po celé pravé boční straně vozidla. Majiteli tak způsobil předběžně vyčíslenou škodu za devět tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli pátrají.

Policisté vypátrali hledaného muže
V pondělí 21. listopadu vypátrali policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku hledaného muže. 'Po deváté hodině večer jel devětadvacetiletý muž jako spolujedoucí ve vozidle, které policisté zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že je na muže vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Trest měl nastoupit v říjnu, což však neučinil, je tak podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté hledaného muže zadrželi a odvezli ho na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů, následně jeho další cesta směřovala do brněnské věznice', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilého agresivního muže policisté vykázali z obydlí
V pondělí 21. listopadu přijali policisté před devátou hodinou dopoledne oznámení o napadení seniorky ze strany jejího blízkého příbuzného. Jednatřicetiletý muž byl agresivní a navíc opilý, žena z něho měla strach a z domu raději utekla ven. Do obce na Jihlavsku vyjela policejní hlídka, opilého muže policisté zajistili. 'Napadená žena neměla zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté provedeným šetřením zjistili, že žena čelila fyzickému napadání, urážkám a výhružkám násilím. Při dechové zkoušce policisté opilému muži naměřili hodnotu 3,65 promile alkoholu. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na základě shromážděných informací rozhodli o vykázání muže z obydlí', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Muž měl přes dvě promile alkoholu
V pondělí 21. listopadu zasahovali policisté před jedenáctou hodinou večer v Jihlavě na ulici Havlíčkova. 'Opilý muž při pokusu o chůzi narazil do značky, upadl na zem a nebyl schopen se samostatně zvednout. Policisté provedli u pětapadesátiletého muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,23 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla J. Kroutilová.

Řidič osobního auta narazil do stromu
V pondělí 21. listopadu kolem jedenácté hodiny večer jel po silnici první třídy u obce Habry na Havlíčkobrodsku řidič vozidla Nissan s přívěsem. 'Při průjezdu zatáčkou vyjel ze silnice a narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě se řidič zranil, byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a následně transportován do nemocnice', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dechovou zkouškou policisté u muže požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu šetří.

Řidič havaroval
V úterý 22. listopadu došlo před jednou hodinou v noci na silnici v lokalitě Jihlava - Helenín k dopravní nehodě. 'Řidič jízdní soupravy složené z tahače a návěsu jedoucí ve směru na Jihlavu dostal vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do oplocení domu. Při havárii se řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice. Dechovou zkouškou policisté u osmapadesátiletého muže požití alkoholu vyloučili', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda kolem půl milionu korun. Řidič vozidla je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič a řidička pod vlivem alkoholu
V pondělí 21. listopadu před devátou hodinou ráno jel v obci Rozkoš na Pelhřimovsku řidič osobního vozidla Mazda. Automobil policisté zastavili a zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu. 'U osmatřicetiletého muže byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 3,04 promile alkoholu. Opakované zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a vykázaly hodnoty 3,06 a 3,16 promile. Policisté muži zakázali další jízdu. Opilého řidiče zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala M. Lébrová. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Další řidičku pod vlivem alkoholu odhalili policisté v pondělí 21. listopadu kolem desáté hodiny večer na ulici Pražská v Pelhřimově. Řidička jela s osobním vozidlem Škoda, které policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidičky naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,11 promile alkoholu. Opakované zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily. Následně byla žena vyzvána, aby se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasila. Žena v další jízdě pokračovat nesměla. Řidičský průkaz jí zadržen nebyl, neboť jej nepředložila ke kontrole. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují. Žena je také podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidička pod vlivem drog
Policisté zastavili v pondělí 21. listopadu před desátou hodinou večer na ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda. 'Policisté provedli u řidičky test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin a kokain. Následně byla žena vyzvána, aby se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasila. Dechová zkouška u ní byla negativní. Policisté ženě zakázali další jízdu', informovala Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se řidička bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)