Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Příběhy i symboliku zachytil hledáčkem svého fotoaparátu žďárský fotograf; jeho snímky jsou vystaveny v novoměstské nemocnici

Ruce babiček a dědečků a ruce dětí. To je hlavní námět nové výstavy žďárského fotografa Milana Šustra, která je k vidění ve foyer pavilonu chirurgických oborů v nemocnici v Novém Město na Moravě.
„Výstava nazvaná Souznění II navazuje volně na Souznění I, které vzniklo v roce 2016 ve spolupráci se Senior pointem a Family pointem ve Žďáře nad Sázavou. Byly to fotografie seniorů a dětí do jednoho roku,“ připomíná expozici, jíž měli návštěvníci novoměstské nemocnice v tomto roce také možnost zhlédnout, Milan Šustr.

Po několika letech se fotograf na mezigenerační tématiku podíval trochu jinak. „Zaměřil jsem se na ruce seniorů a dětí. Společně si podávají nejrůznější předměty – srdíčko, anděla, chrastítko a podobně. Je v tom určitá symbolika. Fotografoval jsem na několika místech, největší část snímků vznikla v budově polikliniky ve Žďáře nad Sázavou, kde mají své sídlo Family point a rodinné centrum Srdíčko. Ale několik fotek vzniklo i jinde, například v Pelhřimově,“ konstatuje žďárský fotograf.

Každá fotografie je samostatným příběhem. Ze všech je cítit souznění, ačkoliv před objektiv nastoupily naprosto rozdílné generace. „Výstava je putovní, na několika místech už byla. Teď mají možnost si ji prohlédnout návštěvníci i zaměstnanci novoměstské nemocnice. Snad se jim bude líbit,“ doufá Milan Šustr.

Helena ZELENÁ KŘÍŽOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)