Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Skládka v Jihlavě - Henčově bude po rozšíření kapacity od pondělí plně v provozu

Skládka komunálního odpadu v Jihlavě – Henčově bude od pondělí 5. prosince pro právnické i fyzické osoby plně zprovozněna. Součástí komunální skládky je i kompostárna a překladiště, které fungují také celoročně. Zimní provozní doba skládky v Henčově je od pondělí do pátku od 6 do 15.30 hodin, v sobotu a v neděli je zavřeno Návoz odpadu je možný nejpozději 30 minut před koncem pracovní doby. Uvedl to mluvčí Služeb města Jihlavy, které skládku provozují, Martin Málek.
'Provoz byl omezen od 1. června letošního roku a to po dobu výstavby nové etapy skládky. Rozšíření skládky se provádělo směrem na severovýchod od stávající plochy k lokalitám Nové Domky a letiště Henčov. Nový prostor k ukládání odpadu se zvětšil o 385 000 m3', informoval Martin Málek.

Doplnil, že při současném množství ročního návozu kolem 35 000 tun odpadu by měla nová kapacita vydržet zhruba čtrnáct let. Samozřejmě záleží na vývoji legislativy a přijímání nových zákonů o nakládání s odpady. Nyní se zákaz skládkování v podstatě v nezměněné podobě posunul až na rok 2030.

Výstavba nové etapy skládky stála kolem třiceti milionů korun.

Po kolaudaci tedy SMJ najíždí od příštího týdne opět na standardní provoz skládky v Henčově u Jihlavy.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)