Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež peněženky, škoda je přes patnáct tisíc; muž vyhrožoval příbuznému se zbraní v ruce

Policisté pátrají po zloději, který v noci z pondělí 28. listopadu na úterý vnikl pachatel do zábavního podniku na ulici Skalní v Třebíči a ukradl odloženou peněženku s finanční hotovostí. Majiteli vznikla škoda za více než patnáct tisíc korun. Policisté provedli v lokalitě šetření, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po zloději pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Zloděj si odnesl semafory a klíny pro zajištění kol nákladních aut
Policisté pátrají po pachateli, který v Humpolci na Pelhřimovsku ukradl z volně přístupného objektu firmy semaforová svítidla a klíny pro zajištění kol nákladních vozidel. Majiteli způsobil škodu přibližně za čtyřicet tisíc korun. K případu došlo v době od ranních hodiny středy 23. listopadu do odpoledních hodin úterý 29. listopadu. 'Pachatel odcizil z venkovního opláštění budovy semaforová světla zelené a červené barvy, dále odcizil držáky s klínem pro zajištění kol zaparkovaných nákladních vozidel', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po zloději pátrají.

Objasněná krádež
Policisté prověřují krádež, ke které došlo ve středu 30. listopadu ve Žďáře nad Sázavou. 'Dva muži odcizili z čerpací stanice alkoholické nápoje a sluneční brýle v hodnotě přes osm set korun. V prodejně čerpací stanice vzali před jedenáctou hodinou večer zboží, kdy jeden z mužů dal plechovky alkoholu do batohu druhému muži a ten se zbožím odešel, aniž by za zboží zaplatil. Poté druhý muž vzal sluneční brýle, které uschoval v oblečení a taktéž z prostor čerpací stanice odešel. Po přijetí oznámení se policistům podařilo na základě místní znalosti dvojici ztotožnit', uvedla M. Lébrová. Jedná se o muže ve věku jednadvacet let a sedmatřicet let. Mladší z mužů již byl v minulosti soudně trestán. Muži jsou podezřelí z přestupku proti majetku.

Muž napadl partnerku, skončila v nemocnici
Policisté šetří napadení, ke kterému došlo ve středu 30. listopadu v obci nedaleko Jihlavy. 'Ve večerních hodinách napadl v domě muž svoji partnerku, která následně v obavě z dalšího útoku utekla ven. Přivolaní policisté šestapadesátiletého muže zajistili. Napadená žena byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na vyšetření do jihlavské nemocnice. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 1,48 promile alkoholu. Pod vlivem alkoholu byla i žena. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dále provedli šetření, případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví. Na základě shromážděných informací rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí.

Muž vyhrožoval příbuznému se zbraní v ruce
Policisté z Chotěboře na Havlíčkobrodsku přijali začátkem října oznámení o muži, který vyhrožoval svému příbuznému před domem. 'Policisté zjistili, že v neděli 2. října v podvečerních hodinách došlo před domem k události, kdy osmapadesátiletý muž se zbraní v ruce vyhrožoval svému příbuznému, což v poškozeném vzbudilo důvodnou obavu o jeho život a zdraví. Ke zranění osob nedošlo. Zbraň, kterou muž použil, policisté zajistili', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté shromažďovali důkazy a následně policejní inspektor sdělil osmapadesátiletému muži podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Nezletilá dívka byla pod vlivem alkoholu
V současné době se policisté zabývají případem nezletilé dívky, která ve středu 30. listopadu po deváté hodině večer ve Žďáře nad Sázavou měla přes promile alkoholu. 'Policisté při dohledu nad veřejným pořádkem si povšimli mladé dívky, postávající před obchodním domem na ulici Strojírenská, zjistili totožnost nezletilé dívky a provedli u ní dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota vykázala 1,04 promile alkoholu. Dívka pod vlivem alkoholu byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na vyšetření do nemocnice. Informován byl zákonný zástupce dívky a dále odbor sociálně právní ochrany dětí', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. V souvislosti s tímto případem provedli policisté šetření a zjistili, že požití alkoholu nezletilé umožnil třiačtyřicetiletý cizinec. Jeho protiprávní jednání policisté dále šetří.

Muž řídil auto pod vlivem drog a přes uložený zákaz
Ve čtvrtek 1. prosince zastavili policisté kolem jedné hodiny v noci auto VW, jehož řidič jel v Třešti na Jihlavsku po ulici Dr. Richtra. 'Při kontrole zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž má od léta na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a řídit automobily by směl až v roce 2024. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Policisté řidiči další jízdu zakázali', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)