Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl v rodinných domech peníze; řidička nadýchala přes dvě promile, skončila na záchytce

Neznámý zloděj, který se v době od pátku 13. ledna do odpoledních hodin neděle 15. ledna v obci Škody na Havlíčkobrodsku vloupal do dvou rodinných domů, napáchal škodu přes devadesát tisíc korun. Pachatel v obou případech překonal oplocení a za užití násilí vnikl do domů, které prohledal a ukradl z nich nalezenou finanční hotovost. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Policisté vypátrali hledaného muže
V neděli 15. ledna vypátrali policisté v dopoledních hodinách v Telči na Jihlavsku muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. 'Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, na kterého byl na začátku ledna vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté ho zadrželi a odvezli na oddělení policie. Vzhledem k tomu, že hledaný muž trest sám bezdůvodně nenastoupil je podezřelý z trestného činu. Policejní inspektor mu ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Po provedení nezbytných úkonů policisté muže odvezli do brněnské věznice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilá žena skončila na záchytce
V sobotu 14. ledna po osmé hodině večer byli policisté ve Velkém Meziříčí na Žďársku přivoláni na ulici Oslavická, kde zjevně opilá žena, která ležela na chodníku a zasahovala do vozovky. 'Žena nebyla schopna samostatné chůze, ani se o sebe postarat. Policisté na místě zjistili, že se jedná o ženu ve věku třicet let, která nebyla schopna se podrobit dechové zkoušce. Následně se žena pokoušela opustit místo a s hlídkou nespolupracovala. Jelikož vznikla důvodná obava o její život a zdraví, tak ji policisté zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Usedl za volant přes uložený zákaz
Policisté v sobotu 14. ledna po desáté hodině večer zastavili na ulici Na Páchu v obci Habry na Havlíčkobrodsku osobní auto Audi. 'Lustrací osmadvacetiletého řidiče zjistili, že muž řídí vozidlo, i když to má zakázáno. Od poloviny prosince loňského roku mu byl totiž na základě rozhodnutí okresního soudu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v sobotu 14. ledna po poledni na ulici Krále Jana v Chotěboři na Havlíčkobrodsku osobní auto Ford Fiesta, jehož řidičkou byla dvaatřicetiletá žena. 'Řidička se v rámci silniční kontroly podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,71 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi jí řidičský průkaz', uvedla Michaela Lébrová. Z přestupku na úseku dopravy se žena bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili v sobotu 14. ledna krátce před třetí hodinou odpoledne v obci Včelnička na Pelhřimovsku osobní auto Škoda Octavia. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že pětadvacetiletý muž, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala policejní mluvčí M. Lébrová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž byl pod vlivem alkoholu a řídil přes uložený zákaz
V sobotu 14. ledna po sedmé hodině ráno jel řidič s osobním vozidlem BMW v obci Karlov na Žďársku. 'Policisté, kteří jej zastavili, zjistili, že řidičem je osmnáctiletý muž, který má od prosince loňského roku na základě rozhodnutí okresního soudu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 12 měsíců. Dále u řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota činila 1,38 promile alkoholu. Stejnou hodnotu u muže vykázala i opakovaná zkouška. V další jízdě již řidič pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidiči pod vlivem alkoholu
V neděli 15. ledna zastavili policisté v Třebíči před čtvrtou hodinou odpoledne vozidlo Honda, které jelo po Karlově náměstí. 'U sedmatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu necelé jedno promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Opilá řidička skončila na záchytce
V sobotu 14. ledna jela před půlnocí v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku s vozem Volvo sedmapadesátiletá řidička. 'Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 2,3 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u ní ukázala také opakovaná zkouška. Řidičský průkaz při kontrole nepředložila. Policisté značně opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)