Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: sprejeři počmárali fasádu domu i vrata garáže; žena, která u sebe měla dítě, nadýchala téměř tři promile

Fasády bytového domu v Erbenově ulici v Jihlavě počmáral v době od pondělního večera 16. ledna do úterního večera dosud neznámý vandal. Pachatel poškodil fasádu domu sprejovým nápisem žluté a červené barvy, způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu za necelé tři tisíce korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Sprejer počmáral vrata garáže
Policisté pátrají po pachateli, který ve Velkém Meziříčí na Žďársku poškodil dřevěná vrata na ulici Čermákova. Ke spáchání činu došlo v době od odpoledních hodin pondělí 16. ledna do úterý 17. ledna. 'Dosud nezjištěný pachatel posprejoval černou barvou dřevěná vrata garáže, čímž majiteli způsobil škodu', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají.

Žena, která u sebe měla dítě, nadýchala téměř tři promile
Pracovnice orgánu sociálně právní ochrany dětí přivolala ve středu 18. ledna před druhou hodinou odpoledne do bytu devětatřicetileté ženy v Havlíčkově Brodě, která u sebe měla svoji malou dceru, policisty. 'Ti u ženy provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota vykázala 2,82 promile alkoholu. Jelikož žena nebyla schopna se dostatečně postarat o dítě, převzala si jej blízká příbuzná. Policisté událost zadokumentovali a devětatřicetiletá žena je podezřelá z přestupkového jednání', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Opilá agresivní žena skončila na záchytce
Ve středu 18. ledna byli policisté v Jihlavě před devátou hodinou večer přivoláni k ubytovacímu zařízení, kde se na chodbě nacházela značně opilá agresivní žena. 'Chovala se velmi hlučně, tloukla do zařízení objektu a vykřikovala. Policisté zjistili, že se jedná o jednačtyřicetiletou ženu, měla drobné zranění. Přivolali proto zdravotnickou záchrannou službu, která ženu ošetřila. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 2,73 promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a po ošetření ji odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Střet vozidel
Ve středu 18. ledna došlo před jednou hodinou odpoledne na křižovatce u obce Zhoř na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Šestatřicetiletý řidič automobilu Audi jel ve směru od obce Věžnice a vjel do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici projíždělo vozidlo Škoda Superb ve směru na Jihlavu, a došlo ke střetu. Automobil Škoda vyjel po nárazu mimo komunikaci, kde narazil do dopravního značení. Jeho řidič utrpěl při dopravní nehodě zranění', uvedla Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za necelých 500 tisíc korun. Řidič vozidla Audi je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiasedmdesátiletý muž, který řídil u obce Zmišovice na Pelhřimovsku, i když to má zakázáno. 'Ve středu 18. ledna po poledni zastavili policisté osobní vůz Škoda a při kontrole řidiče zjistili, že má od října loňského roku na základě rozhodnutí okresního soudu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 15 měsíců. Muž v další jízdě pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidička je podezřelá z přestupků
Ve středu 18. ledna zastavili policisté na silnici v Jackově na Třebíčsku po jedenácté hodině večer vozidlo VW Passat a provedli kontrolu. 'Zjistili, že osmadvacetiletá řidička nevlastní řidičské oprávnění. Dechová zkouška u ní byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl pozitivní na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítla podrobit. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu, která skončila vloni na podzim. Policisté řidičce zakázali další jízdu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)