Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bazén E. Rošického v Jihlavě je kvůli poruše vzduchotechniky až do odvolání pro veškerou veřejnost uzavřen

Bazén E. Rošického v Jihlavě je od čtvrtka 19. ledna od třinácti hodin až do odvolání uzavřený pro výuky plavání dětí z mateřských a základních škol, tréninky plaveckého oddílu, komerční pronájmy bazénu a plavání veřejnosti. Důvodem je porucha na vzduchotechnice v bazénové hale. Porucha nastala dnes, ve čtvrtek 19. ledna krátce před polednem, kdy se poškodily pojistky a následně odtah vzduchu z bazénové haly. Uvedl to Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které bazén provozují. Dodal, že v provozu jsou stále tělocvičny, kuželna i sauna
Díky tomu, že vzduchotechnika neběží, tak nedochází na bazéně k výměně vzduchu a hala se neodvětrává. Následně vzniká enormní vlhkost, která se nyní pohybuje kolem 85 procent. takže se rosí skla a špatně se v těchto podmínkách dýchá. Momentálně je tohle prostředí zcela nevhodné pro plavání. 'Kdybychom výrazně snížili teplotu v bazénové hale a ohřev vody, aby nedocházelo k jejímu odpařování, tak by byla zase návštěvníkům zima', vysvětlil Martin Málek.

Doplnil, že v pátek 20. ledna nastoupí specializovaná firma NEKO KLIMA, s.r.o., která jednak zjistí rozsah poruchy na vzduchotechnice a také se ji pokusí co nejdříve opravit.

Porucha na vzduchotechnice byla i na konci loňského roku od 26. 12. 2022 do 5. 1. 2023, kdy se poškodil frekvenční měnič a bazén byl také uzavřen.
Odstávka kvůli podobné závadě byla v minulosti ještě 30. 11. 2018. Tehdy přestal fungovat vysoko frekvenční měnič řízení, který měl na starost chod elektromotoru ventilátoru.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)