Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V muzeu v Humpolci si mohou zájemci prohlédnout modely letadel

Výstava RC leteckých modelů v Muzeu Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci na Pelhřimovsku nabízí k vidění rádiem řízené a do detailu provedené modely letadel modelářů Leteckého modelářského klubu Jiřice a to o velikosti až tři metry.
Největší modely mají rozpětí křídel 3,75 metru. K vidění je i patnáctikilogramové práškovací letadlo, větroně, hydroplány i jedno proudové letadlo nebo model německého bombardéru.
Kromě letadel vystavili modeláři i pohyblivé figuríny pilotů, které jsou schopné reagovat na letové situace v řízeném modelu, třeba nakloněním hlavy.

Letecký modelářský klub Jiřice má 30 členů. Klub založil Farka spolu s dalšími modeláři v roce 2006 a jeho největší akcí je Jiřická show, která se koná na letišti v Jiřicích nedaleko Humpolce.

Výstava RC leteckých modelů ve výstavním sále na Dolním náměstí Muzea dr. A. Hrdličky v Humpolci potrvá do 29. ledna a otevřená je v úterý, čtvrtek, pátek od osmi do dvanácti a od 13. do 16. hodin, ve středu od osmi do dvanácti a od 13. do 17. hodin, o víkendu pak od deseti do 16. hodin, poslední den 29. ledna bude otevřeno od deseti do dvanácti hodin.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)