Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dívku slovně i fyzicky napadl v trolejbusu chlapec, policie nezná jeho totožnost, o pomoc prosí veřejnost

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu napadení dívky, ke kterému došlo včera v Jihlavě. Potřebovali by zjistit totožnost chlapce jedoucího v trolejbusu a jeho doprovodu. Uvítáme také, pokud se přihlásí svědci napadení.
V pondělí 23. ledna jela nezletilá dívka po půl osmé ráno v trolejbusu linky B číslo vozu 73 na trase mezi zastávkou Brněnský kopec ve směru k zastávce Demlova. V trolejbusu cestovali ještě další lidé. Dívka byla během jízdy slovně a poté fyzicky napadena ze strany chlapce, po útoku upadla na zem. Chlapec poté vystoupil a spolu s ním odešel také starší muž. Dívka vystoupila na zastávce Demlova a místo poté opustila. Zranění, které utrpěla, si ale následně vyžádalo převezení do jihlavské nemocnice, kde byla hospitalizována.

Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Provedli šetření, shromažďovali získané informace i poznatky, které vyhodnotili. V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti chlapce a staršího muže, který šel s ním. Jedná se o nezletilého chlapce, hubené postavy, který měl na sobě oblečenou tmavou bundu, na hlavě měl modrou čepici a na zádech tmavý batoh.

Žádáme cestující z trolejbusu, kteří napadení zaznamenali nebo by mohli poskytnout informace k chlapci a jeho doprovodu, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Policisté také uvítají, pokud se přihlásí žena, která dívce na zastávce po vystoupení pomáhala, a jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.

Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)