Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: řidiči pod vlivem alkoholu a drog; řidička najela do svodidel, skončila v nemocnici

Třiatřicetiletý řidič Mercedesu, kterého zastavili policisté v pondělí 22. května před jedenáctou hodinou večerní na ulici 5. května v Humpolci na Pelhřimovsku, řídil pod vlivem alkoholu i drog. Dechová zkouška u řidiče vykazovala hodnotu 0,33 alkoholu v dechu, opakované zkoušky měly obdobné hodnoty. Pozitivní byl i test na návykové látky, který vykazoval pozitivní hodnotu na látku Cocain a Amphetamin/Metamphetamin. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu. Uvedl to mluvčí policistů Martin Hron.
Dopravní nehoda s lehkým zraněním
Policisté přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v pondělí 22. května před půl druhou hodinou odpoledne na silnici č. I/23 v katastru obce Vladislav na Třebíčsku. 'Devatenáctiletá řidička s osobním vozem VW Golf projížděla po silnici ve směru od obce Vladislav směrem k obci Náměšť nad Oslavou. Žena se plně nevěnovala řízení vozidla, přejela vpravo mimo komunikaci, kde nerazila do svodidel. Při dopravní nehodě si řidička způsobila lehké zranění, se kterým byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice v Třebíči', informoval mluvčí policistů Martin Hron. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši cca 80 000 korun.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pondělí 22. května zastavili policisté po deváté hodině dopoledne na ulici Havířská v Havlíčkově Brodě vozidlo Hyundai. 'U jednasedmdesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,36 promile alkoholu v dechu. Obdobnou hodnotu vykazovala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz', informoval mluvčí policistů Martin Hron. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Drogy za volantem
V pondělí 22. května zastavili policisté na ulici Santiniho ve Žďáře nad Sázavou po třetí hodině odpoledne na ulici Santiniho Audi A4. 'Řidičem vozidla byl dvacetiletý muž z Novoměstska. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u řidiče pozitivní na amfetamin. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě', uvedl M. Hron. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Řídil bez řidičského oprávnění
V úterý 23. května zastavili policisté krátce po půl druhé hodině ranní na ulici Hradební v Jihlavě vozidlo Citroen C3. 'U dvacetiletého muže cizí státní příslušnosti provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,89 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška vykazovala hodnotu 0,90 promile alkoholu v dechu. Policisté dále lustrací zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění. Muži zakázali další jízdu', informoval mluvčí policistů Martin Hron. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)