Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pozor na omezení provozu MHD kvůli opravám ulic Pávovská a Romana Havelky v Jihlavě

Pávovská ulice a souběžně ulice Romana Havelky v Jihlavě se budou opravovat. V době dopravní špičky proto musejí cestující na některých linkách MHD počítat se zdržením a s narušením jízdních řádů.
Od pondělí 11. září začne omezení v ulici Pávovská a od úterý 12. září v ulici Romana Havelky, v okolí okružní křižovatky u Kauflandu. Rekonstrukce obou komunikací je nevyhnutelná. Kromě řidičů se opravy dotknou také cestujících v MHD.

V termínu od 12. září do 15. října bude omezený provoz MHD v ulici Romana Havelky.

Linky 2, 12 , G a H pojedou po ulici Královský Vršek a zastaví na náhradních zastávkách Kaufland (pod HZS) a Královský Vršek a dále pojedou po své trase. Linka 32 neobslouží zastávku Romana Havelky a pojede po ulicích Sokolovská a Pávovská. Linka E obslouží i zastávku Kaufland v obou směrech, ve směru Staré Hory zastaví pro výstup a nástup u středního dělícího ostrůvku.

U všech těchto linek vzhledem k souběhu s frézováním a opravami v ulici Pávovská je třeba počítat se zpožděním a narušením jízdního řádu, zejména v ranní a odpolední špičce.

Linka C neobslouží konečnou a výchozí zastávku Kaufland a bude zkrácena po zastávku Gorkého.

16. a 17. září budou kvůli asfaltování v Pávovské ulici zcela bez obsluhy zastávky Kronospan, U Rybníka, Škola Bedřichov a Zadní Bedřichov.

Pokud bude příznivé počasí, zcela se uzavře Pávovská ulice kvůli pokládce nového asfaltu o víkendu 16. a 17. září.

Linky 2, 12, G a H pojedou po ulici Královský Vršek, kde zastaví na náhradních zastávkách a dále na zastávkách na Růžku a 5. Května. Odtud už však pojedou po objízdné trase po dálničním přivaděči. Zastávky Kronospan, U Rybníka, Škola Bedřichov, Zadní Bedřichov proto budou o víkendu 16. -17. září zcela bez obsluhy MHD. Linky se na svoji trasu vrátí na zastávkách Bosch Pávov nebo Překladiště Pávov a spoje, které končí na zastávce Zadní Bedřichov, budou mimořádně končit na zastávce Bosch Pávov.

Od pondělí 18. září se bude minimálně do 30. listopadu opravovat okružní křižovatka Pávovská - Průmyslová a provoz tam bude řízen světelnou signalizací.

U všech linek, které tam projíždějí, je třeba počítat se zpožděním spojů a narušením jízdního řádu, zejména v ranní a odpolední špičce. Expresním spojům MHD bude umožněno použití nájezdu na dálniční přivaděč I/38 v Pávově ve směru na Znojmo a expresy 31 a 41 by tak měly dodržovat jízdní řád.

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)