Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Táborská zoo o víkendu poděkovala adoptivním rodičům a sponzorům

Nakrmit exotické zvíře, nakouknout do výběhů a dozvědět se mnoho zajímavostí ze zákulisí fungování zoologické zahrady. To a mnohem více mohli v sobotu zažít adoptivní rodiče zvířat žijících v táborské zoologické zahradě a její sponzoři. ZOO Tábor si pro ně jako poděkování za jejich přízeň a podporu připravila speciální VIP prohlídku, která vyvrcholila pozváním na oběd v místní restauraci.
„Posláním ZOO Tábor je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Na jejich ochraně se společně s námi podílí i mnoho našich příznivců, kteří se stali sponzory zoo nebo adoptovali některé z našich zvířat. Žádná zoologická zahrada u nás není finančně soběstačná, kromě vstupného jsou podstatným příjmem právě dobrovolné příspěvky od široké veřejnosti. Každé pomoci si proto velmi vážíme a jsme za ni rádi. Jako každý rok jsme naše sponzory a adoptivní rodiče pozvali k nám do zoo na speciální prohlídku s ošetřovatelem, při které se dostali i tam, kam se při běžné návštěvě nedostanou,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Táborská zoologická zahrada nabízí mnoho možností, jak finančně přispět. Jednou je adopce konkrétního zvířete, další pak sponzoring. U něj si může výši daru zvolit každý sám. Lze také pozvat vybrané zvíře na svačinu zakoupením speciální stravenky nebo přispět k návratu zubra do přírodních rezervací po celé Evropě.

„Vybrané peníze použijeme na nákup krmení či zajištění odpovídající veterinární péče pro zvířata. Lidé, kteří nám přispějí, získají kromě dobrého pocitu z pomoci mnoho zajímavých benefitů. Podle výše příspěvku dostanou spoustu zajímavých benefitů, volné vstupenky a knihy z naší produkce. Jejich jméno umístíme u adoptovaného zvířete, na tabuli sponzorů a adoptivních rodičů u vstupu do zoo a zveřejníme ho také na webových stránkách zoo,“ vyjmenovává ředitel zoo Korec.

Bližší informace o adopci zvířat i sponzorství včetně seznamu zvířat k adopci naleznou zájemci na našem webu https://eshop.zootabor.eu/adopce-a-sponzoring/

Filip SUŠANKA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)