Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V sobotu běhali pro jihlavskou zoo děti i dospělí, pro zvířata se vybralo téměř patnáct tisíc korun

Letos se konal druhý ročník Běhu pro zoo, kde pohyb a láska ke zvířatům opět spojila příznivce zoo. Charitativní odpoledne přineslo dobrou náladu a výtěžek poputuje na chov zvířat. Sobotní krásné počasí lákalo nejen na návštěvu zoo, ale také ke sportovním aktivitám venku. Jednou z nich mohli příznivci zoologické zahrady podpořit chov našich zvířat.
Na dopravním hřišti, které se nachází nedaleko areálu zoo, se konal již druhý ročník Běhu pro zoo. Jsme velice rádi, že příznivci sportu a zoologické zahrady zorganizovali tuto akci. Během sobotního odpoledne mohli běžci ale i fanoušci zoo navštívit náš stánek, také stánek Atletiky Jihlava, dát si občerstvení nebo skvělou zmrzlinu. Výtěžek nejen ze startovného, ale také z prodeje zmrzliny půjde na podporu chovu zvířat.

Více jak 70 velkých i malých běžců absolvovalo dětskou 500 m trať, nebo 3 kilometrovou, která vedla i přes naší zahradu. Celkově vybralo 14 855 Kč, z čehož máme velkou radost. Jsme velice rádi, že jsme se mohli účastnit a děkujeme organizátorkám za nápad a iniciativu. Můžeme prozradit, že příští rok bude běh o něco větší a bude se konat více v areálu zoo. A bude toho mnohem víc!

Do příštího roku je však daleko a do té doby nás čeká mnoho akcí. Nejbližší bude již tuto sobotu, kdy pořádáme Den s Nikonem. Ve stánku u žiraf bude možné si zapůjčit fototechniku a konzultovat vaše fotografie s profesionálním instruktorem Filipem Bartákem. Zároveň je připravená výstava finálových fotografií fotosoutěže ze zoo „NEBE V TLAMĚ“ a v 10.00 vyhlásíme výherce této fotosoutěže. Pokud absolvujete naší fotostezku, můžete soutěžit o rodinnou prohlídku zoo. A rovněž bude připraveno komentované krmení tapírů v 12.30 a lemurů v 13.30 hodin.

Simona KUBÍČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)