Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Svatováclavské slavnosti v Novém Městě na Moravě nabídnou spoustu zábavy, jídla i veterány

Svatováclavské slavnosti, které se budou v Novém Městě na Moravě konat v sobotu 23. září na Vratislavově náměstí, v Horácké galerii i v kulturním domě, nabídnou Svatováclavskou bohoslužbu, farmářský trh, divadlo, jarmark, žonglérskou dílnu i sjezd historických vozidel.
Program zahájí slavná mše svatá v kostele sv. Kunhuty již v osm hodin a současně bude na náměstí otevřen tradiční farmářský trh, kde si budou moci lidé nakoupit potraviny a produkty od farmářů a prvovýrobců. V devět hodin se divákům představí Komedianti na káře, historické tržiště s předváděcími řemesly, zbrojnicí, tkaním na rámu a výtvarnou dílnou a žonglérskou dílnou a vystoupením nebo pohádkou pro nejmenší. Na náměstí zaparkují rovněž automobilové veterány českých i zahraničních značek.

V Horácké galerii dopoledne zahraje Bystřická kapela a později se tam uskuteční zahájení Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Dalším počinem se stane fotografická výstava Ireny Armutidisové a pro dobrou náladu posluchačům zahraje kapela TATA BAND.

V kulturním domě se večer bude konat koncert Hrubá hudba – společný projekt kapely Lesní zvěř včetně frontmana Jiřího Hradila a Horňácké muziky Petra Mičky. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru na Vratislavově náměstí, případně on-line přes sms ticket.

Program Svatováclavských slavností:
Kostel sv. Kunhuty
8:00
Svatováclavská mše

Vratislavovo náměstí
8:00 – 12:00
Farmářský trh – Jsou pro vás nachystané masné výrobky a speciality z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, brambory z Poděšína, mléčné výrobky z Březin, rajčata z Kožichovic, pečivo od Kejvala, krůtí maso Zelenka, masné a mléčné výrobky z Netína, pivo novoměstského pivovaru Hejkal, Davídkovo koření, med z Maršovic, nakládané sýry a utopence z Hastrmanky, Janečkovy a Prosetínské trubičky, rakytníkové výrobky, bylinky, trvalky, květiny, čaje, sirupy, sušené houby, džemy a spoustu dalších dobrot.

9:00 – 12:00
Komedianti na káře – Pouliční scéna dvojice kejklířů a komediantů. Oba se svou károu naloženou loutkami i kejklováním objíždí štace v naší zemi i dále za hranicemi. Žonglují, hrají pohádky i poučná představení.

9:00 – 12:00
Jarmark s komedianty
– historické tržiště s předváděcími řemesly
– zbrojnice, tkaní na rámu, ražba mincí, výtvarná dílna

9:00 – 12:00
Žonglérská dílna
– míčky, kuželky, swingování, točení talířů, benátská tyč, jednokolky a další

9:00
Furiantská pohádka
– netradiční pohádka o dvou furiantech, bláznivé princezně a zlém drakovi

10:30
Žonglérské představení
– žonglování se vším možným i nemožným, práskáním bičem, vrháním nožům a další

8:00 – 12:00
Sjezd historických vozidel – Klub historických vozidel má v současné době 60 členů, převážná většina se schází jednou měsíčně na svých přátelských zasedáních. Mezi značkami historických vozidel členů najdeme vozidla českých i zahraničních výrobců.

Horácká galerie

8:30 – 11:30
Bystřická kapela – Bystřická kapela vám zahraje známe dechové i taneční písně.

15:00
Dny otevřených ateliérů na Vysočině – slavnostní zahájení. Při této příležitosti otevřeme ve foyer Horácké galerie výstavu Ireny Armutidisové, která s fotoaparátem navštívila několik uměleckých ateliérů v blízkém okolí. Pro dobrou náladu bude hrát swingová a dixielandová kapela TATA BAND.

Na program na náměstí a v Horácké galerii vstup volný.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)