Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal počmáral novou mostní konstrukci; násilníka policisté vykázali z bytu

Havlíčkobrodští policisté pátrají po pachateli, který Na nově vznikajícím obchvatu Havlíčkova Brodu posprejoval od odpoledních hodin pondělí 18. září do ranních hodin následujícího dne neznámý vandal mostní konstrukci a způsobil tak škodu kolem padesáti tisíc korun. Pachatel sprejem černé a bílé barvy na mostovou konstrukci načmáral několik nápisů o různých rozměrech a tvarech. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Vloupání do vozidla
Policisté prověřují případ vloupání do zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo v Jihlavě v době od pátečního odpoledne 15. září do úterního dopoledne. Zloděj rozbil okno automobilu Ford Tourneo stojícího na parkovišti na ulici Březinova a odcizil vrtačku a gola sadu. 'Majiteli způsobil celkovou škodu přibližně za šest tisíc korun. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Policisté objasnili krádež
Z trestného činu krádeže je podezřelý osmačtyřicetiletý muž, který v druhé polovině července ukradl pět kusů parfémů různých značek, které uschoval do svého batohu, v prodejně na ulici Pražská v Pelhřimově. 'Z prodejny odešel prostorem kolem pokladen, aniž by za odcizené zboží zaplatil. Svým jednáním způsobil škodu téměř čtyři tisíce korun. Policisté po přijatém oznámení začali případ prověřovat, muže se jim podařilo vypátrat a ztotožnit. V minulosti již byl za majetkovou trestnou činnost opakovaně soudně trestán. Policejní inspektor muži na základě shromážděných informací sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Násilníka policisté vykázali z bytu
V úterý 19. září přijali policisté v Třebíči kolem čtvrté hodiny ráno oznámení o napadení ženy, kterou v bytě zbil její partner. Na místě již zasahovali strážníci městské policie. 'Napadená žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v třebíčské nemocnici. Žena byla pod vlivem alkoholu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že opilý muž ženu v bytě opakovaně udeřil pěstí do oblasti hlavy. Násilně se k ní choval již v minulosti, jeho agresivita a intenzita útoků se stupňuje, zejména v souvislosti s požíváním alkoholu. Při dechové zkoušce policisté naměřili muži hodnotu necelé dvě promile alkoholu. Odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na základě shromážděných informací rozhodli policisté o vykázání muže ze společné domácnosti', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, případ policisté prověřují.

Opilý muž skončil na záchytce
V úterý 19. září byli policisté před osmou hodinou večer přivoláni k domu v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku, kde opilý muž v bytě ohrožoval svoji příbuznou. 'Ženu vulgárně slovně urážel a vyhrožoval jí fyzickým napadením. Ke zranění ženy nedošlo. Policisté vyjeli po přijetí oznámení na místo a opilého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,24 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Muž je podezřelý z trestného činu
V úterý 19. září odhalili policisté řidiče, který usedl za volant, i když má soudem uložený zákaz řízení. Před desátou hodinou večer zastavili policisté v obci Vysoká na Jihlavsku dodávku a provedli kontrolu. 'Muž nepředložil řidičský průkaz, doklad pojištění o odpovědnosti z provozu vozidla a při kontrole automobilu policisté zjistili, že nemá platnou technickou prohlídku. Dále zjistili, že řidičem je dvaašedesátiletý muž, který má od loňského podzimu uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a řídit by směl až v polovině příštího roku. Muž se odmítl podrobit dechové zkoušce, stejně jako lékařskému vyšetření. Dopustil se tak přestupkového jednání. Policisté muže zajistili a odvezli ho k provedení nezbytných úkonů na oddělení', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ prověřují, úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Muž je dále podezřelý z přestupků na úseku dopravy.

Muž je podezřelý z trestných činů
Policisté dopadli muže, který porušoval uložený zákaz řízení vozidel, pobýval na Jihlavsku přes uložený zákaz a dopustil se na Telčsku krádeže. Navíc byl na něho aktuálně vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, takže jeho další cesta směřovala přímo za mříže. 'V úterý 19. září jel muž před osmou hodinou dopoledne po silnici v obci Nová Říše. Auto VW chtěli policisté zastavit, na výzvy ale řidič nereagoval a místo zastavení se snažil ujet. Při pokusu se vyhnout policejnímu vozidlu sjel do příkopu, kde automobil uvíznul. Policisté řidiče zadrželi. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska, který má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho a půl roku. Dále má muž na základě rozhodnutí soudu uložený zákaz pobytu na okrese Jihlava, a to až do roku 2025. Navíc ho policisté na Telčsku přistihli při řízení vozidla už v první polovině září', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté odvezli muže na oddělení, kde mu sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání dvojnásobného přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu krádeže. Policisté totiž provedeným šetřením zjistili, že se muž ještě na konci srpna dopustil ve Staré Říši krádeže. Vnikl do objektu, ze kterého si odnesl nářadí a ze zemědělské techniky odčerpal naftu. Způsobil tak škodu za necelých dvacet tisíc korun. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Podezřelého muže odvezli po provedení nezbytných úkonů do brněnské věznice.

Dopravní nehoda
V úterý 19. září po čtvrté hodině odpoledne došlo u obce Kochánov na Žďársku k dopravní nehodě. 'Třiačtyřicetiletý motocyklista narazil do před ním zpomalujícího vozidla Renault, jehož řidič odbočoval vlevo k obci Kochánov. Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty, který byl ošetřen osádkou zdravotnické záchranné služby', uvedla M. Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě za 70 tisíc korun.

Střet vozidla s chodkyní
V úterý 19. září došlo před půl třetí odpoledne v Jihlavě ke střetu vozidla s chodkyní. 'Řidič vozidla Škoda jel ve směru od ulice Znojemská na ulici Hradební a při odbočování vpravo narazil do ženy, která v tu dobu přecházela vozovku přes přechod pro chodce. Při dopravní nehodě utrpěla chodkyně zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do jihlavské nemocnice', uvedla J. Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou účastníků požití alkoholu vyloučili. Řidič vozidla je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič narazil s autem do sloupu
V úterý 19. září po šesté hodině ráno došlo na ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou k dopravní nehodě. 'Šedesátiletý řidič automobilu Renault Master se plně nevěnoval řízení, pravděpodobně na krátkou chvíli usnul a přejel s vozidlem mimo komunikaci, kde došlo ke střetu s dopravním značením a sloupem veřejného osvětlení, který se vlivem nárazu vyvrátil', informovala policejní mluvčí M. Lébrová. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 250 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V úterý 19. září po desáté hodině večer odhalili policisté řidiče, který usedl za volant, i když má uložený zákaz řízení. Osobní vozidlo Škoda policisté zastavili nedaleko Velké Bíteše na Žďársku a provedli kontrolu. 'Zjistili, že má pětapadesátiletý řidič uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až v létě příštího roku', uvedla M. Lébrová. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Případ policisté prověřují, muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)