Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Krytá část Vodního ráje v Jihlavě se veřejnosti otevře v sobotu 23. září v deset hodin dopoledne

Krytá část Vodního ráje bude v sobotu 23. září od 10 hodin po pravidelné technologické odstávce opět otevřena pro veřejnost. Během uzavření aquaparku se prováděly údržbářské a opravářské práce, které nelze dělat za provozu.
Vypustily se bazény, akumulační jímky a vše se vyčistilo. Opravily se technologické části bazénů a úpravny vody. Byla přespárována dlažba v celé bazénové hale. Udělaly se i další drobné stavební opravy a výmalby částí společných prostor v kryté části. Následně se opět bazény napustily. Na jejich naplnění, které trvalo dva dny, se použila voda z venkovních bazénů. Díky tomu ušetříme velké množství vody, která přitéká do kryté části přes venkovní úpravnu bazénové vody. Jde o využití vody z letní sezóny, protože stejně venkovní bazény na zimu částečně odpouštíme. Do bazénových van a to včetně akumulačních jímek se vejde kolem 500 kubíků vody. Všechny tyto práce vyšly zhruba na 300 tisíc korun.

Letní sezóna byla zahájena dne 24. června a ukončena byla 3. září 2023. Za dobu od 24. června do 3. září 2023 navštívilo venkovní část Vodního ráje celkem 34 507 osob. Rekordním dnem byla neděle 9. července, kdy se přišlo vykoupat 2 246 návštěvníků. Návštěvnost přes dva tisíce lidí během celého léta byla pouze dvakrát. Za sezónu, která trvala 62 dní, bylo 17 dnů úplně zavřeno. V této letní sezóně se mimo jiné do kryté části přišlo vykoupat 28 217 návštěvníků. Letošní 23. letní sezóna byla oproti jiným rokům zahájena později. Přesto byl počet návštěvníků stejný jako vloni a letní sezónu považujeme za vydařenou.

O aquaparku:

Vodní ráj Jihlava je svou kapacitou 2400 míst ve venkovní a 240 míst v kryté části areálu již 23. sezónu největším aquaparkem na Vysočině a jediným aquaparkem u dálnice D1. Sportovně-relaxační areál je otevřen celoročně a kromě několika bazénů a řady vodních atrakcí nabízí i sportovní a wellness služby. Každý rok projde jeho branami v průměru 200 000 návštěvníků. Provozovatelem jsou Služby města Jihlavy.

Martin MÁLEK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)