Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj si odnesl boty; vandal počmáral železniční vagon

Do bytového domu v ulici Ledečská v Havlíčkově Brodě se v době od večerních hodin úterý 14. listopadu do ranních hodin následujícího dne za užití násilí vloupal zloděj. Ze společných prostor ukradl několik párů bot. Poškozením vstupních dveří a odcizením bod způsobil předběžně vyčíslenou škodu za více než 30 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Sprejerství
Policisté pátrají po pachateli, který v Havlíčkově Brodě na odstavné koleji vlakového nádraží posprejoval osobní vagon a svým jednáním způsobil škodu kolem osmi tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pátku 10. listopadu do pondělních ranních hodin. 'Pachatel barevnými spreji nasprejoval na vagon nečitelné nápisy', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají.

Muž neplatí výživné na svoji dceru
Dvaatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Vyživovací povinnost, až na pár výjimek si neplní od března roku 2017. 'Měsíčně má na svoji třináctiletou dceru, která žije s matkou ve Žďáru nad Sázavou, platit kolem dvou tisíc korun. Celkově muž dluží na výživném přes 100 tisíc korun', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté případ nadále prověřují.

Muž je podezřelý z přestupku
Ve středu 15. listopadu před čtvrtou hodinou odpoledne byli policisté přivoláni do prodejny na ulici Pražská v Pelhřimově, kde ukradl muž zboží v hodnotě přes osm set korun. 'Muž si do svého batohu schoval lahve alkoholu, uzeniny a jiné potraviny. Když prošel pokladní zónou bez zaplacení, zastavila ho ostraha prodejny. Přivolaní policisté zjistili, že jde o třicetiletého muže, se kterým byly provedeny nezbytné úkony', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž z Pelhřimovska je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Dopravní nehoda
Ve středu 15. listopadu krátce po jedné hodině odpoledne došlo v obci Polnička na Žďársku k dopravní nehodě. 'Řidička jedoucí s osobním vozem Škoda při průjezdu zatáčkou dostala vlivem nepřiměřené rychlosti na mokré vozovce smyk, který nezvládla a s vozidlem vyjela mimo komunikaci, kde se vozidlo střetlo s pojezdovou bránou a oplocením domu. Při dopravní nehodě se zranila řidička, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice v Novém Městě na Moravě', uvedla Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidičky požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě ve výši 80 tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem drog
Ve středu 15. listopadu zastavili policisté před jedenáctou hodinou dopoledne na ulici Hradební v Jihlavě auto Citroen Jumper. 'U šestatřicetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na cocain. Dechová zkouška byla u muže negativní. Dále se řidič podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Policisté řidiči zakázali další jízdu', informoval mluvčí policistů Martin Hron. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Jízda pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili ve středu 15. listopadu před devátou hodinou ranní v obci Březník na Třebíčsku motorové vozidlo Iveco. Řidičem vozidla byl devětatřicetiletý muž z Třebíčska. 'Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška, která měla pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 0,83 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a činilo 0,81 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedl Martin Hron. Devětatřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)