Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do garáže; opilá řidička bourala

Policisté pátrají po zloději, který se v době od pondělí 13. listopadu do pátečního poledne na ulici Havlíčkova v Havlíčkově Brodě vloupal do garáže. Pachatel otevřel vrata garáže a ukradl elektrocentrálu, bourací kladivo a brusky. Způsobil předběžně vyčíslenou škodu za třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Opilý bosý muž skončil na záchytce
V pátek 17. listopadu byli policisté v Jihlavě před druhou hodinou ráno přivoláni do ulice Fritzova, kde se pohyboval zmatený muž bez bot. 'Na místě policisté zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého muže, který nebyl schopen se o sebe sám postarat. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,65 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidička havarovala
V neděli 19. listopadu došlo po šesté hodině večer na silnici u obce Čížov na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Řidička auta Mazda po projetí zatáčkou dostala s vozidlem smyk a vyjela mimo komunikaci, kde vozidlo narazilo do kovových svodidel. Řidička z místa odjela, aniž by nehodu oznámila. Přivolaní policisté provedli šetření a vozidlo vypátrali. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění. U ženy provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 0,39 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ní ukázaly také opakované zkoušky', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová . Na voze vznikla předběžně vyčíslená škoda za třicet tisíc korun, další škoda přibližně za dvacet tisíc korun byla způsobena na svodidlech. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku a pro automobil nebylo sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

Řidič havaroval
V neděli 19. listopadu havaroval po čtvrté hodině odpoledne na silnici u Jemnice na Třebíčsku řidič vozidla Škoda Fabia. 'Při jízdě ve směru na Dačice vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Při dopravní nehodě se dvacetiletý řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice', informovala J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda za čtyřicet tisíc korun. Havárii policisté šetří.

Střet vozidla s cyklistou
V neděli 19. listopadu došlo před sedmou hodinou večer na komunikaci u Jemnice na Třebíčsku k dopravní nehodě. 'Řidička BMW jela ve směru od Moravských Budějovic a narazila bokem do muže jedoucího na jízdním kole ve stejném směru. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění', informovala J. Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u řidičky i cyklisty požití alkoholu policisté vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla škoda přibližně za dvacet tisíc korun. Nehodu policisté šetření.

Řidič havaroval
V neděli 19. listopadu jel kolem třetí hodiny odpoledne dvaapadesátiletý řidič vozidla VW Golf po silnici ve směru na obec Křídla na Žďársku. 'Při projíždění zatáčky dostal s vozidlem smyk, který nevyrovnal, a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlých stromů. Při dopravní nehodě se zranil řidič a jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, která byla negativní. Při dopravní nehodě vznikla na vozidle škoda přibližně za čtyřicet tisíc korun. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří.

Opilý řidič
V pondělí 20. listopadu zastavili policisté v ulici Kokořínská v Havlíčkově Brodě krátce po půlnoci auto Škoda Fabia. 'U čtyřiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,75 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a přišel o řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Muž je podezřelý z trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý muž, kterého policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. V sobotu 18. listopadu zastavili po deváté hodině večer vozidlo VW Passat, které jelo po silnici v obci Příjemky na Havlíčkobrodsku. 'Policisté zjistili, že řidičem je šestačtyřicetiletý muž s uloženým zákazem činnosti. Řízení všech motorových vozidel má zakázáno od léta, a to až do jara roku 2025. V další jízdě již nesměl pokračovat', informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupků
V neděli 19. listopadu zastavili policisté v ulici Kamarytova v Humpolci na Pelhřimovsku kolem druhé hodiny ráno vůz VW Passat. 'U třicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,47 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Dále měl řidič pozitivní test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, a to na marihuanu. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, případ policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)