Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Nemocnice v Pelhřimově omezuje návštěvy na dva dny v týdnu a to až do odvolání

Z důvodu zhoršení epidemiologické situace, nárůstu respiračních onemocnění a covid pozitivních pacientů vyhlašuje Nemocnice Pelhřimov s účinností od středy 22. listopadu do odvolání omezení návštěv na lůžkových odděleních. Toto omezení se netýká nevyléčitelně nemocných pacientů v terminálním stadiu, u kterých jsou návštěvy možné vždy po dohodě s ošetřujícím lékařem či primářem oddělení.
Návštěvy budou od 22. listopadu povoleny dvakrát týdně, vždy ve středu a neděli od 14.30 do 17 hodin.

Dále v Nemocnici Pelhřimov platí pro návštěvy doporučení používání ochranných prostředků dýchacích cest. Doporučení se týká i pacientů, kteří do Nemocnice Pelhřimov dochází k ambulantnímu ošetření. Zvažte s ohledem na zdraví a bezpečnost svých blízkých, zda je návštěva v nemocnici opravdu nutná. Pokud je k ní vážný důvod, respektujte, prosím, doporučení zdravotnického personálu.

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina (KHSV) za 46. týden eviduje v regionu 1451 nových případů akutních respiračních onemocnění (ARI) v přepočtu na 100 tis. obyvatel. Nejvíce nových případů je hlášeno v okresech Žďár nad Sázavou (1926 případů na 100 tis. obyv.) a Havlíčkův Brod (1490 případů na 100 tis. obyv.). Nejméně nových případů přibylo na Třebíčsku, kde je hlášeno 1036 nových případů na 100 tis. obyvatel.

Akutní respirační onemocnění se stále nejvíce šíří mezi dětmi do 5 let. „Dá se předpokládat další růst počtu nových případů ARI ve všech věkových kategoriích. Stále proto připomínáme základní pravidla, kterými lze zamezit šíření infekčních onemocnění dýchacích cest, a to časté mytí rukou teplou vodou a mýdlem; správná hygiena při kašli a kýchání; dodržování rozestupů; nošení roušky či respirátoru. Doporučujeme očkování proti chřipce a covid-19 nejen seniorům a osobám s chronickým onemocněním či oslabenou imunitou ale všem věkovým skupinám. Očkování je nejúčinnější ochrana před vážnými komplikacemi a zdravotními následky onemocnění,“ nabádá MUDr. Hana Pavlasová, ředitelka protiepidemického odboru KHSV. „Dalším významným opatřením před šířením nákazy, zvláště ve školních nebo pracovních kolektivech, je časté intenzívní větrání místností,“ doplňuje Pavlasová.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)