Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Zoologická zahrada v Jihlavě představuje nejen exotické druhy, ale také i národní plemena

V zoologické zahradě v Jihlavě byla otevřena nová expozice s názvem České poklady. Tento komplex je věnován našim národním plemenům. Část z nich již můžou návštěvníci znát z expozice Babiččin dvoreček, kterou byl zrušen z důvodu budování nového projektu.
V zoologických zahradách najdeme mnoho exotických zvířat, nesmíme však zapomínat ani na naše „lokální“ druhy. Najdete zde hned několik druhů králíků - českého luštiče, českého strakáče černožlutého a českého červeného, ale také české kropenky či benešovské holuby. Přilehlý výběh budou časem obývat valašské ovce, které aktuálně najdete pod Australskou farmou.

Expozice se nachází na konci zoologické zahrady, za hřištěm s tobogánem. Mimo domečků pro zvířata zde najdete i edukační prvky. Zakoupení vzdělávacích panelů podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Součástí expozice je i altánek s posezením, při objevování Českých pokladů si tak můžete v pohodlí odpočinout nebo se posilnit svačinou. Přijďte poznat České poklady, na které můžeme být právem pyšní!

Foto: Daniela Oberreiterová: Expozice České poklady představuje národní plemena

Simona KUBÍČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)