Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil auto; řidič skončil s autem v zahradě

Neznámý vandal poškodil v době od pondělního odpoledne 20. listopadu do úterního rána pachatel na ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě zaparkovaný automobil Mercedes rýhami do laku na blatníku, zadních i předních dveřích. Poničil také čelní sklo, na kterém vznikla prasklina. Majiteli vznikla škoda přibližně za dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věc, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Poškození zaparkovaného auta
Policisté pátrají po pachateli, který v noci z pondělí 20. listopadu na úterý na ulici Masarykova v Humpolci na Pelhřimovsku poškodil zaparkované auto a majiteli tak způsobil škodu přibližně za patnáct tisíc korun. 'Pachatel poškodil lak vozidla Škoda Octavia, a to přerušovanou rýhou na blatníku a levém i pravém boku po celé délce vozu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají.

Muž měl přes tři promile alkoholu
V úterý 21. listopadu byli policisté po čtvrté hodině odpoledne přivoláni na vlakové nádraží u Křižanova na Žďársku, kde se nacházel značně opilý muž, který znečišťoval vlakovou soupravu vylíváním alkoholického nápoje. 'Odmítal spolupracovat a choval se nevyzpytatelně. Policisté šestačtyřicetiletého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,21 promile alkoholu. Opilý muž nebyl schopen samostatné chůze, ani se o sebe postarat. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala J. Kroutilová.

Agresivní muž skončil na záchytce
V úterý 21. listopadu přijali policisté před sedmou hodinou večer oznámení o opilém muži, který v bytě ve Žďáře nad Sázavou napadl a zranil svoji partnerku. 'Ženu udeřil do hlavy. Policisté agresivního muže zajistili. Zraněnou ženu odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. U čtyřiapadesátiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,63 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté dále šetří.

Řidič skončil s autem v zahradě
V úterý 21. listopadu došlo před osmou hodinou dopoledne na ulici Táborská v Třebíči k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Škoda Superb zřejmě na chvíli usnul, přejel do protisměrné části komunikace, automobil následně narazil do oplocení domu a poté sjel do zahrady, kde zůstal zaklíněný. Při havárii se zranil řidič a jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do třebíčské nemocnice', uvedla Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za 600 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto)

Dopravní nehoda
V úterý 21. listopadu došlo před třetí hodinou odpoledne na křižovatce u obce Zhoř na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Řidička auta Kia při odbočování vlevo nedala přednost protijedoucímu vozidlu Ford jedoucímu ve směru na Velký Beranov. Řidič ve snaze střetu s vozidlem Kia zabránit vyjel do protisměru a narazil do boční části protijedoucího automobilu Citroen Berlingo. Ke střetu s vozidlem Kia nedošlo. Ke zranění osob při nehodě nedošlo', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu policisté vyloučili. Na vozech vznikla předběžně vyčíslená škoda za 220 tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)