Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: recidivisté kradli zboží a napadli pracovníka ostrahy; opilý řidič boural

Ve čtvrtek 23. listopadu přijali policisté po poledni oznámení o krádeži a napadení v jihlavském obchodním domě. Muž se ženou ukradli v prodejně zboží a po dopadení odmítli spolupracovat s pracovníkem ostrahy a zaměstnanci obchodu. Jednání dvojice vyústilo až ve fyzické napadení, při kterém utržil pracovník ostrahy úder pěstí do hlavy, jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Oba podezřelí, muž se ženou, z místa po krádeži a následném napadení utekli. Policisté zjistili dostupné informace o dvojici a začali po nich v lokalitě pátrat. V krátké domě muže i ženu nalezli. Vzhledem k tomu, že si žena stěžovala na svůj zdravotní stav, přivolali policisté zdravotnickou záchrannou službu a žena byla převezena na vyšetření. Podezřelého muže policisté odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jednalo se o osmatřicetiletého muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně odsouzen. Vloni na podzim mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do konce příštího roku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Případ a veškeré jeho související okolnosti policisté dále prověřují. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Posprejování domu
Policisté prověřují případ posprejování fasády domu v Telči na Jihlavsku. Ke spáchání činu došlo ve čtvrtek 16. listopadu v době mezi polednem a osmou hodinou večer na ulici Hornomyslovská. 'Pachatel na omítku nasprejoval černou barvou obrazec a způsobil tak škodu přibližně za pět tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají.

Podvod
O své peníze přišla žena z Havlíčkobrodska, která zaplatila předem za zboží, které si vybrala na základě zveřejněného inzerátu na internetu. 'Její pozornost upoutala nabídka prodeje interaktivní knihy s ovládací tužkou za jeden tisíc korun. Domluvila se s prodávajícím a na jeho účet peníze poslala. Zboží se ale žena nedočkala a profil, pod kterým bylo nabízeno, byl smazán', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté opětovně varují před zasíláním peněz předem za inzerované bazarové zboží .

Poškození dveří
Policisté šetří případ, ke kterému došlo v době od sobotního večera 18. listopadu do pondělního rána ve Žďáře nad Sázavou. 'Pachatel poškodil vstupní dveře do bytu na ulici Nádražní, u kterých poškrábal barvu na zárubních a způsobil vrypy na dveřích. Majiteli vznikla škoda přibližně za osm tisíc korun', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření, místo ohledali a zadokumentovali. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majitelku.

Opilý řidič havaroval
Ve čtvrtek 23. listopadu došlo před třetí hodinou odpoledne u obce Nová Buková na Pelhřimovsku v dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Audi jel ve směru od obce Horní Cerekev, nezvládl řízení, vyjel na krajnici a narazil do kovových svodidel, dále přejel mimo vozovku, kde narazil do dřevěného sloupku ohradníku a následně havaroval na louce. Řidič utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do jihlavské nemocnice. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,66 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Osmatřicetiletému muži zadrželi řidičský průkaz', uvedla Jana Kroutilová. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 160 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté prověřují.

Střet vozidel
Ve čtvrtek 23. listopadu jel po jedné hodině odpoledne řidič vozidla Peugeot v Třebíči po ulici Velkomeziříčská a narazil do před ním jedoucího automobilu Mercedes. 'Mercedes byl následně vlivem nárazu odmrštěn vpřed a narazil ještě do zadní části vozidla Fiat. Při dopravní nehodě utrpěla řidička automobilu Mercedes zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do nemocnice', informovala mluvčí policistů J. Kroutilová. Dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu policisté vyloučili. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za třicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Dopravní nehoda
Ve čtvrtek 23. listopadu došlo před devátou hodinou dopoledne u obce Kuroslepy na Třebíčsku k dopravní nehodě. 'Řidič auta Opel jel ve směru na Mohelno, při projíždění zatáčky nezvládl vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy řízení a narazil do traktoru s přívěsem. Při dopravní nehodě se řidič vozidla zranil', informovala Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu nezjistili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedmdesát tisíc korun. Řidič opelu je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)