Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muzeum v Telči připravilo na adventní víkendy výstavu betlémů Anděl pastýřům zvěstoval

O adventních sobotách a nedělích se návštěvníkům otevřou dveře muzea v Telči, kteří budou moci navštívit výstavu Anděl pastýřům zvěstoval. Na vánoční výstavě budou k vidění skříňové betlémy zapůjčené z třebíčského muzea a také betlém Jiřího Housera, který byl zakoupen v loňském roce.
Mechanický betlém manželů Vostrých, vyrobený převážně z kašírovaného papíru byl vždy velkým lákadlem a o návštěvníky nebyla během Vánoc nouze. Vzhledem ke stěhování muzea byl ale betlém rozebrán a uložen v depozitáři, takže po dobu tří let byla tato vánoční tradice návštěvy muzea přerušena.

Nyní muzeum sídlí na Starém Městě, v bývalém špitále, kde je v současné době dlouhodobá výstava věnující se přírodním krásám rašelinišť. Z tohoto důvodu nemohl být betlém Vostrých postaven a je stále v depozitáři. Přesto chceme navázat na tradici vánočních návštěv muzea za betlémem, a proto je v muzeu nainstalována vánoční výstava s názvem Anděl pastýřům zvěstoval, na které budou k vidění nejen skříňové betlémy zapůjčené z třebíčského muzea, ale také betlém Jiřího Housera, který byl do telčského muzea zakoupený v roce 2022. Celou výstavu doplní vánoční výzdoba.

Otevřeno pouze v době adventních sobot a nedělí 2. a 3., 9. a 10. prosince, 16. a 17. prosince, 23., 25. až 31. prosince (o Štědrém dnu zavřeno) od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00.

Dana OBERREITEROVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)