Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dva dealeři skončili ve vazbě, kriminalisté zajistili i větší obnos peněz

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v úzké spolupráci se svými kolegy z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Jihlava zadrželi v uplynulém týdnu tři osoby, které byly důvodně podezřelé z páchání drogové trestné činnosti.
Realizace probíhala na území třech krajů a kriminalistům při zadržení pachatelů pomáhali kolegové ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského a Plzeňského kraje. Na případu pracovali kriminalisté z Vysočiny delší dobu, protože měli důvodní podezření, že muži vyrábějí pervitin, který pak dovážejí na území Kraje Vysočina, kde pervitin dále distribuují konečným uživatelům. Při realizaci se podařilo zadržet tři muže ve věku od 30 do 50 let. Vyšetřovatel zahájil jejich trestní stíhání a všichni tři byli obviněni ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, spáchaného ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání od dvou až do deseti let. Dva obvinění muži jsou stíháni vazebně. Třetího muže stíháme na svobodě. Všichni tři obvinění mají poměrně bohatou trestní minulost, a to především majetkového a drogového charakteru.

V rámci provedených domovních prohlídek byla zajištěna řada věcí, které sloužily k výrobě pervitinu, bylo zajištěno také velké množství léků, z nich muži pervitin vyráběli. Kriminalisté zajistili také vyšší obnosy peněz v hotovosti – jednalo se o částku přesahující v součtu jeden milion korun. Zajištěno bylo také větší množství pervitinu. „Jedná se rozsahem o jeden z větších případů drogové trestné činnosti, kdy se nám podařilo úspěšně zrealizovat dlouhodobě připravovanou akci,“ uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)