Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl z chatky nářadí i babettu

Do zahradních chatek a kůlny v Puklicích na Jihlavsku se ,v době od pondělí 5. února do pondělí 19. února vloupal neznámý zloděj, který způsobil škodu za více než dvacet tisíc korun. Pachatel vnikl na oplocený pozemek, rozbil okno chatky a vnikl dovnitř, kde rozházel věci. Obdobně to vypadalo také po vloupání do další zahradní chatky. Dále se pachatel vloupal na jiném pozemku do kůlny, ze které si odnesl nářadí jako vrtačku, pily a gola sadu a babettu. Poškozením způsobil pachatel škodu za bezmála deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Nehoda čtyř vozidel
V úterý 20. února došlo před devátou hodinou dopoledne na parkovišti na Husově náměstí v Polné na Jihlavsku u silnice k dopravní nehodě.' Čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Kia dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, vyjel na parkoviště a narazil do stojícího vozidla Citroen. To bylo nárazem odmrštěno na další parkující vozidla Škoda Octavia a Škoda Yeti. Ke zranění osob při nehodě nedošlo', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté u řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za necelých 200 tisíc korun. Řidič vozidla Kia je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek)

Řidič havaroval
V úterý 20. února jel po třetí hodině odpoledne šedesátiletý řidič vozidla Mercedes Benz po silnici ve směru od Jackova na Dědice na Třebíčsku. 'Vyjel na krajnici a poté pokračoval v jízdě mimo komunikaci, kde zůstal automobil stát na poli. Při dopravní nehodě se řidič zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na ošetření do třebíčské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla škoda přibližně za padesát tisíc korun.
Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - prostřední obrázek

Řidič havaroval
V úterý 20. února po jedenácté hodině dopoledne šestačtyřicetiletý řidič osobního vozu Dacia Logan jedoucí v obci Strážek na Žďársku zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky dostal s vozidlem smyk, který nezvládl, vyjel na přilehlý travnatý svah a poté se vozidlo převrátilo přes levý bok na střechu. 'Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem havárie došlo k předběžné škodě na vozidle ve výši 120 tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý z přestupku na úseku dopravy. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Dopravní nehoda
V úterý 20. února po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v katastru obce Dolní Březinka na Havlíčkobrodsku. 'Jednatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Dacia směrem do Světlé nad Sázavou se plně nevěnoval řízení, zřejmě na okamžik usnul, přejel s vozidlem do protisměru, kde došlo ke střetu s osobním autem Škoda, jehož řidička jela v opačném směru. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k hmotné škodě na vozidlech. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Usedl za volant v době zákazu řízení
V úterý 20. února po třetí hodině odpoledne zastavili policisté v ulici Humpolecká v Pelhřimově auto Fiat Doblo. 'Kontrolou zjistili, že vozidlo řídí pětačtyřicetiletý muž, který má od května loňského roku na základě rozhodnutí okresního soudu uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v listopadu. Policisté řidiči zakázali další jízdu', uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidič je podezřelý z přestupku
V úterý 20. února zastavili policisté před čtvrtou hodinou odpoledne v ulici Pelhřimovská v Jihlavě na ulici Pelhřimovská vozidlo VW Passat a provedli kontrolu. 'Dechová zkouška byla u čtyřiatřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin, kokain a marihuanu. Policisté muži další jízdu zakázali a podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál', informovala Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)