Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jarní blokové čištění ulic v Jihlavě začne v úterý 2. dubna

Jarní blokové čištění ulic v Jihlavě začne letos po Velikonocích v úterý 2. dubna a potrvá do 31. května. Na úklid jednotlivých úseků obyvatele Jihlavy upozorní přenosné dopravní značky s dodatkovou tabulkou, a to vždy osm dní předem. Aktuální informace s rozpisem ulic a datem úklidu najdou lidé na facebookových stánkách Služeb města Jihlavy. Respektování dopravního značení jarního úklidu bude kontrolovat jako každý rok městská policie. Za jeho nedodržování hrozí řidičům pokuty a případně i odtah jejich vozu.
Pracovníci Služeb města Jihlavy vyčistí zhruba 250 kilometrů silnic a 200 kilometrů chodníků. Do ulic bude nasazeno 17 kusů techniky. „Jedná se například o tři velké zametací stroje, dva chodníkové zametací stroje, dvě kropící auta, čtyři auta na odvoz shrabků nebo o vůz na čištění kanalizačních vpustí,“ vyjmenoval mluvčí SMJ Martin Málek.

I letos předchází blokovému úklidu předčištění příměstských částí. Historické centrum města, tedy Masarykovo náměstí a přilehlé ulice, budou SMJ uklízet o víkendu 6., 7. a 13. dubna, kdy je v centru Jihlavy menší provoz. „Největší sídliště Březinova a Na Kopci se začnou uklízet od úterý 2. dubna,“ podotkl Martin Málek s tím, že brigádníci budou mít za úkol škrabání, zametání a dočišťování chodníků i parkovišť a čištění 3 775 dešťových vpustí.

Více informací na:
https://www.facebook.com/sluzbymestajihlavy

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)