Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

PodpoVRCHem v jihlavské zoo o Pobřeží slonoviny se zoologem Janem Pluháčkem

Večer PodpoVRCHem s podtitulem Milé pobřeží v nemilé oblasti se bude konat ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin v zoologické zahradě v Jihlavě. Posluchači se společně se zoologem a vědeckým pracovníkem zoologické zahrady v Olomouci Janem Pluháčkem podívají do Pobřeží slonoviny, což je jednou z mála velmi stabilních zemí v nejméně stabilní a zcela zapomenuté části světa jakou je západní Afrika.
Tato země si zachovala nejen vůni starých dobrých francouzských koloniálních časů, ale i významné oblasti málo dotčené přírody. Představuje poslední stabilní útočiště hrošíka liberijského a žije tam i významná populace hrocha obojživelného.

O Velikonocích počasí přálo a tak od pátku do pondělí navštívilo jihlavskou zoo 13 851 lidí. V sobotu zde probíhaly i dvě akce - Velikonoce v zoo a Den ptactva a sobota tak byla zároveň i 'nejsilnějším' velikonočním dnem - přišlo 5102 lidí. A protože se slavil Den ptactva, nositelé ptačího příjmení se mohli přihlásit o poloviční vstupné a zároveň se zúčastnit losování o ptačí budku. Zaregitrovalo se 66 nositelů ptačího příjmení a budku si odnesl pan Vladimír Kos. Celkově do zoo v sobotu 'přiletělo' 19 druhů, nejhojněji bylo zastoupeno příjmení Straka (8), následováno příjmením Sýkora (7), pak Kulíšek, Čermák (obě po 5).

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)