Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: žena dluží alimenty; muž si dal před jízdou piva, skončil na záchytce

Žena neplatí výživné na své dvě nezletilé děti. Povinnost platit výživné a jeho výši ženě stanovil pravomocný rozsudek okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou. Sedmadvacetiletá žena dluží na výživném částku 40 tisíc korun. Policisté z Velkého Meziříčí zahájili úkony trestního řízení a žen je podezřelá ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
Dopravní nehoda si vyžádala zranění
Policisté přijali v pátek 5. dubna kolem půl sedmé ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 na Jihlavsku. 'Podle prvotního šetření okolností dopravní nehody policisté zjistili, že dosud nezjištěný řidič v nezjištěném vozidle při předjíždění nezjištěného nákladního automobilu jedoucí ve směru od Znojma na Jihlavu, při předjíždění ohrozil protijedoucí vozidlo Hyundai. Řidič tohoto auta jel od Jihlavy na Znojmo. Tento řidič při pokusu o zabránění čelnímu střetu dostal při vyhýbání s vozidlem smyk a poté vjel vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo přes střechu a následně vyjelo zpět na vozovku.. Nezjištěný řidič na místě nezastavil a z místa nehody odjel. Ke střetu vozidel nedošlo', uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Při havárii došlo k lehkému zranění řidiče osobního vozidla, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Jihlavě k dalšímu vyšetření. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Hyundai ve výši zhruba 150 000 korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. (Foto)

Nehoda si vyžádala lehké zranění řidičky
Policisté přijali v pátek 5. dubna krátce před devátou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/347 mezi obcemi Závidkovice a Světlá nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. 'Dvaačtyřicetiletý řidič Fiatu Doblo jel ve směru od obce Závidkovice a při průjezdu levotočivou zatáčkou se s vozem nedržel při pravém okraji vozovky, kdy částečně přejel do protisměrného jízdního pruhu, kde v uvedenou dobu jela řidička s vozidlem Toyota RAV4. Došlo ke střetu obou vozidel, po kterém vozidlo Fiat pokračovalo v protisměrném jízdním pruhu, kde dále došlo ke střetu s vozidlem Toyota Corolla, které bylo odraženo ve směru své jízdy do pravého silničního příkopu mimo silnici. Řidič vozidla Fiat následně přejel na pravou krajnici vozovky ve směru své jízdy', uvedla Dana Čírtková. Při dopravní nehodě se lehce zranila řidička vozidla Toyota, která byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na všech uvedených vozidlech v celkové výši přesahující 600 000 korun. Policisté provedli u všech řidičů dechové zkoušky, všechny měly negativní výsledek.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Policisté kontrolovali krátce před půl druhou odpoledne řidiče osobního auta Ford Mondeo, který projížděl z ulice Velkomeziříčská a jel na ulici Jelínkova v Třebíči a muže vyzvali, aby předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a poté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. 'Dechová zkouška měla pozitivní výsledek - 1,26 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 1,24 promile alkoholu v dechu. Řidič na místě s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem tělních tekutin nepožadoval. Policistů doznal, že před jízdou požil alkohol, mělo se jednat o tři odlivky tvrdého alkoholu, které požil kolem desáté hodiny dopoledne. Policisté šestatřicetiletému muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič přiznal, že si dal před jízdou několik piv, skončil na záchytce
V pátek 5. dubna krátce před půlnocí policisté kontrolovali řidiče osobního auta značky Audi, který projížděl po ulici Brněnská a jel na ulici Rafaelova v Třebíči. 'Dechová zkouška měla pozitivní výsledek - 2,11 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – hladina alkoholu v dechu činila 2,19 promile alkoholu v dechu. Řidič na místě s naměřenými hodnotami souhlasil, lékařské vyšetření spojené s odběrem tělních tekutin na místě nepožadoval a doznal požití čtyř dvanáctistupňových piv. Řidič na místě nepředložil řidičský průkaz. Další jízdu mu policisté zakázali', uvedla D. Čírtková. Protože policisté měli důvodné podezření, že by muž mohl znovu usednout za volant, zajistili ho a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Dvacetiletý řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu
Policisté v pátek 5. dubna krátce před půl druhou odpoledne kontrolovali řidiče osobního vozidla Renault, který projížděl po ulici K Novému Nádraží a Křenice ve Velkém Meziříčí na Žďársku. 'Dechová zkouška řidiče měla pozitivní výsledek - 2,11 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byly také pozitivní výsledky měření - 2,22 a 2,16 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Devětapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muži policisté zadrželi řidičský průkaz
Policisté v sobotu 6. dubna deset minut po devatenácté hodině večer vyzvali osmačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Toyota, který projížděl po silnici nejméně z obce Chválkov a jel přes obce Bohdalín, Včelnička, Nová Ves dále do Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. 'Zde na křižovatce ulic Komenského a Táborská ale došlo k poruše jeho automobilu a řidič s vozidlem zůstal stát v křižovatce. V tomto místě také řidiče zkontrolovali kameničtí policisté, kteří muže nejdříve vyzvali, aby předložil doklady potřebné k provozu a řízení auta a poté k provedení dechové zkoušky. Výsledek dechové zkoušky vykázal pozitivní výsledek - 1,66 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,73 a 1,61 promile alkoholu dechu. Policisté na místě muži zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)