Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Harmonia laudes v podání souboru Musica animata v chrámu sv. Petra a Pavla v Tasově

Hudební soubor Musica animata a Malý smyčcový orchestr Třebíč vystoupí v sobotu 13. dubna v 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Tasově na Třebíčsku. Úspěšný projekt HARMONIA LAUDES Ch. Norwella 2009 – 2012, moderní styl duchovní hudby s prvky ethno a world music, jazzu i klasické hudby, se vrací.
Musica animata - hudba živá, oživující, vzbuzující zájem. Hudba s hlubokým duchovním obsahem, hudba kvalitní a kvalitně provedená, hudba navzájem spojující lidi různých povah, s různým pohledem na svět, hudba jako nezasloužený dar, hudba jako poděkování jejímu Dárci.

To je krédo třebíčského mnohogeneračního hudebního souboru, zabývajícího se ponejvíce interpretací duchovní hudby období baroka a nově i soudobou multižánrovou tvorbou.

Musica animata je hudební soubor z Třebíče a širokého okolí, který v různých transformacích působí na Třebíčsku již přes třicet let. Zabývá se výhradně duchovní hudbou, převážně klasického charakteru.

Sborový repertoár zahrnuje díla z per autorů, jako jsou J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, W. A. Mozart, F. X. Brixi, J. J. Ryba, J. I. Tůma, J. Pavlica a další.
- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)