Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nález munice; krádež čtyřkolky; žena nadýchala téměř 4,5 promile

Předměty připomínající munici nalezl v neděli 7. dubna po jedné hodině odpoledne muž v lese nedaleko Podhorského rybníka u obce Havlíčkova Borová na Havlíčkobrodsku. Policisté přivolali pyrotechnika z českobudějovické expozitury, který předměty identifikoval, munici ohledal a zjistil, že ji není možné vzhledem ke špatnému stavu zajistit a převést k likvidaci, proto rozhodl o jejím zlikvidování na bezpečném místě. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto - horní obrázek)
Krádež čtyřkolky
Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu 6. dubna v době od osmnácté do třiadvacáté hodiny v obci Moravec na Žďársku ukradl čtyřkolku Polaris Twin zelené barvy, která byla zaparkována na pozemku u rodinného domu. 'Pachatel svým jednáním způsobil majiteli škodu za téměř 150 tisíc korun. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli a odcizené čtyřkolce pátrají', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Počmárané auto, škoda zatím nebyla vyčíslena
Na parkovišti u chatové oblasti Humpolecká v Pelhřimově počmáral neznámý vandal zelenou a růžovou barvou na osobní auto Opel různé obrazce a nápisy. Svým jednáním způsobil majiteli zatím nevyčíslenou škodu. 'Policisté, kteří případ prověřují od neděle 7. dubna, provedli v lokalitě šetření, ohledání místa činu a zadokumentování. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají', uvedla Michaela Lébrová.

Recidivista byl při krádeži holícího strojku dopaden
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže třiatřicetiletému muži, který odcizil zboží v jihlavském obchodě. V neděli 7. dubna přišel před šestou hodinou večer do prodejny na ulici Romana Havelky, kde vzal balení holení. 'Roztrhnul obal, vyndal holicí strojek, který schoval do oblečení, a zbytek zboží odhodil do regálu. Poté chtěl muž projít bez zaplacení prostorem samoobslužných pokladen, v tom mu ale zabránil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté podezřelého muže odvezli na oddělení a sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu. Jedná se o muže, který byl v minulosti již opakovaně potrestán za majetkovou trestnou činnost a odpykal si i nepodmíněný trest odnětí svobody. Naposledy byl odsouzen letos v únoru', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Muž neplatí výživné na svoji dceru
Jednatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. 'Vyživovací povinnost až na pár výjimek si neplní od června roku 2021. Měsíčně má na svoji dceru ve věku pět let, která žije s matkou v obci nedaleko Pelhřimova, platit částku kolem tří tisíc korun. Muž dluží na výživném téměř osmdesát tisíc korun', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová s tím, že případ je nadále v šetření.

Opilý muž se dobýval do cizího bytu, skončil na záchytce
V neděli 7. dubna krátce před sedmou hodinou večer přijali policisté oznámení o muži, který se v bytovém domě v Krucemburku na Havlíčkobrodsku snažil dostat do jednoho z bytů, ve kterém nebydlí. 'Na místě policisté zjistili, že se jedná o muže ve věku dvaačtyřicet let, který vykazoval známky opilosti. Dechová zkouška vykázala u muže pozitivní měření, kdy naměřená hodnota činila 3,61 promile alkoholu. Muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Opilá agresivní žena skončila na záchytce
V neděli 7. dubna přijali policisté v Třebíči před sedmou hodinou večer oznámení o značně opilé ženě, která se nacházela v bytě a chovala se nevyzpytatelně. 'Vůči svému okolí byla agresivní a vyhrožovala tím, že si ublíží. Policisté vyjeli na místo a provedli šetření. U třiatřicetileté ženy provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 4,49 promile alkoholu', uvedla J. Kroutilová. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu a následně asistovali při převozu opilé ženy do zdravotnického zařízení.

Střet vozidel
V pátek 5. dubna po sedmé hodině večer se stala dopravní nehoda u obce Osová Bítýška na Žďársku. 'Pětačtyřicetiletý řidič jedoucí s autem Iveco Daily po vedlejší silnici vjel do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici přijíždělo osobní vozidlo Volkswagen Golf, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění obou řidičů a spolujedoucího z vozidla Volkswagen', uvedla M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za 170 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Řidič havaroval
V neděli 7. dubna před jednou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Rovné na Žďársku. 'Šestašedesátiletý řidič jedoucí s osobním vozem Škoda při vyhýbání se s protijedoucím vozidlem najel na nezpevněnou krajnici a sjel do silničního příkopu, kde přední částí auta narazil do betonového mostku. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujedoucí', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě ve výši 45 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidič je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Střet vozidel
V neděli 7. dubna došlo před desátou hodinou dopoledne na křižovatce ulic Palackého a Varhánkova v Polné na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Řidič auta Hyundai jel po vedlejší silnici a nedal přednost vozu Škoda Octavia přijíždějícímu po hlavní silnici, do kterého narazil. Ve vozidle Hyundai utrpěla zranění spolujedoucí, kterou záchranáři převezli na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při dechových zkouškách požití alkoholu u obou řidičů vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než sto tisíc korun. Řidič hyundaie je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Havárie vozidla
V sobotu 6. dubna po osmé hodině večer jel pětadvacetiletý řidič osobního auta Opel ve směru od obce Myslůvka na Telč na Jihlavsku. 'Po průjezdu zatáčky se zřejmě lekl protijedoucího vozidla, strhl řízení a vyjel mimo komunikaci. S vozidlem se dostal do smyku a automobil narazil bočně do stromu, od kterého byl odražen zpět na silnici, následně se vozidlo převrátilo na střechu a zůstalo stát mimo silnici. Při dopravní nehodě se zranil řidič i jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice', uvedla Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče nezjistili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 7. dubna zastavili policisté před osmou hodinou dopoledne v ulici Brněnská v Třebíči automobil VW Sharan. 'U čtyřiapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,32 promile alkoholu. Opakovaná zkouška ukázala u řidiče hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zakázali v jízdě pokračovat, řidičský průkaz při kontrole nepředložil a dopustil se tak přestupku', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 6. dubna před osmou hodinou večer kontrolovali policisté osobní auto Škoda Octavia v ulici Sokolohradská v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. 'U třiatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota činila 2,34 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu vykázala i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej nemá', uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)