Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Festival Expediční kamera míří do Jihlavy

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera se po roce vrací do Jihlavy, konat se bude ve středu 10. dubna od 18. hodiny v kině Dukla v Jihlavě. Jde o největší cestovatelskou a outdoorovou akci v Česku. Divákům nabídne nejlepší filmy sezóny z celého světa.
„Objevujme…Poznávejme…Žijme!“ Tak zní slogan filmového festivalu Expediční kamera, který už od roku 2009 přináší do více než 150 měst v ČR i na Slovensku ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy. „V letošním roce se diváci mohou těšit na film od Adama Ondry s názvem Lezci, který byl natočen exkluzivně pro festival Expediční kamera,“ uvedl ředitel festivalu – Pavel Pichler.

Adam Ondra je považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od dětského věku. Film Lezci ukazuje mladého Pepu Šindela, který kráčí v Adamových šlépějích. Mladý lezec dokázal v pouhých 15 letech vylézt cestu v obtížnosti 9a+. To se zatím nikomu na světě kromě Pepy a Adama v tak mladém věku nepodařilo. Film vyobrazuje výjimečné setkání Pepy s jeho idolem Adamem, kteří mají společný cíl – přelez jedné z nejtěžších skalních cest na Slovensku v oblasti Krpcovo.

Na festivalu se můžete těšit také na film Javari, který mapuje návrat dvou přátel Simona a Mirka k indiánskému kmeni Matsés. Ten žije na peruánsko-brazilské hranici u řeky Javari. Jedno z nejodlehlejších a nejméně probádaných oblastí naší planety se tak stane dějištěm dobrodružného příběhu, kdy se dvojice cestovatelů na vlastní pěst vypraví hledat další osamocenou osadu Matsés ztracenou kdesi v hlubinách Amazonie.

A to není zdaleka všechno! Festival představí i italský film – Pioneri, který zachycuje úchvatnou cestu Petera Mosera, jež se během jediného dne vydává na šest hlavních vrcholů Pale si San Martino. Program celého festivalu najdete na webových stránkách kina Dukla
http://www.kinodukla.cz/klient-62/kino-27/stranka-53/film-687567
nebo na www.expedicnikamera.cz https://expedicnikamera.cz/

Lucie MAXOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)