Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vstup do lesa Ochoza v Novém Městě na Moravě až do odvolání pouze na vlastní nebezpečí

Do lesa Ochoza v Novém Městě na Moravě je až do odvolání možný vstup pouze na vlastní nebezpečí. V porostu v uplynulých dnech poryvy silného větru způsobily vyvrácení nebo polámání řady stromů. Staticky nestabilní kmeny, které jsou odstraňovány postupně, tak pro chodce či cyklisty představují reálné nebezpečí.
Riziko je spojeno taktéž s využíváním oblíbených singletracků, které lesními úseky vedou. Ačkoliv oficiální sezona těchto tratí začíná až v polovině dubna, cyklisté je užívali už dříve, navíc les Ochoza slouží jako vyhledávané místo k procházkám místních obyvatel i turistů.

Kdo míří do arény za svezením již teď, musí dbát zvýšené opatrnosti na červeném trailu. Jeho spodní část je zapáskovaná a nebude sjízdná až do odvolání. Po víkendové nepřízni počasí spadlo mnoho stromů a červený singletrack se v jeho celé délce stal neprůjezdným.

Aktuální informace týkající se postupu při likvidaci nebezpečných a polámaných stromů a větví z tras i cest je třeba sledovat na facebookovém profilu Cyklo arény Vysočina.
http://www.vysocina.bike/

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)