Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil auta; recidivista okradl ženu, policisté jej dopadli

Neznámý vandal poškodil noci z neděle 7. dubna na pondělí v Pístově u Jihlavy zaparkovaná auta, čímž způsobil škodu za více než deset tisíc korun. Pachatel poškodil zpětné zrcátko u vozidla Mitsubishi, do kterého uhodil nebo kop a rozbil čelní sklo automobilu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Recidivista okradl ženu, policisté jej dopadli
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže jednapadesátiletému muži z Pardubicka, který v Jihlavě okradl svoji známou. 'Na konci března se kolem třetí hodiny odpoledne potkali u budovy na ulici Chlumova. Žena měla u sebe pěti set korunovou bankovku, kterou jí muž vytrhnul z ruky, a peníze si nechal. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně potrestán a do léta je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič havaroval
V úterý 9. dubna před desátou hodinou dopoledne vyjížděli policisté k havárii osobního auta k obci Těmice u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. 'Sedmapadesátiletý řidič jedoucí po místní komunikaci s osobním vozem Škoda Octavia najel na nezpevněnou krajnici, sjel do silničního příkopu a narazil do betonové propustě. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do pelhřimovské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě za 360 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto)

Střet vozidla s cyklistou
V úterý 9. dubna došlo po třetí hodině odpoledne v obci Budišov na Třebíčsku k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Škoda jel ve směru na obec Pyšel. Předjížděl cyklistu jedoucího na elektrokole a ve chvíli, kdy odbočoval vpravo, došlo ke střetu vozidla s kolem a následnému pádu cyklisty na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté při dechových zkouškách u obou účastníků nehody požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidička vjela do zákazu
V úterý 9. dubna před polednem přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v ulici Husova v Havlíčkově Brodě. 'Pětatřicetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Volvo od ulice Rozkošská nerespektovala dopravní značení zákaz vjezdu všech vozidel a po reakci na protijedoucího cyklistu narazila zaparkovaného auta Mazda', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Policisté u řidičky provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehoda byla s řidičkou vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidiči sjel návěs do příkopu
V úterý 9. dubna po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo u obce Košíkov na Žďársku. 'Jednašedesátiletý řidič jedoucí s nákladním vozidlem Mercedes Benz s návěsem při couvání neodhadl vzdálenost a návěs mu sjel do silničního příkopu, přičemž došlo k přelomení náletového listnatého stromu. Ke zranění osob nedošlo', uvedla Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za téměř 100 tisíc korun.

Řidič je podezřelý ze dvou trestných činů
V úterý 9. dubna zastavili policisté po deváté hodině večer v obci Příštpo na Třebíčsku auto Škoda Felicia. 'U pětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,35 promile alkoholu. Opakované zkoušky ukázaly u řidiče hodnoty ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že má od loňského léta soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2026. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Pod vlivem alkoholu a přes uložený zákaz řídil v úterý 9. dubna auto devětadvacetiletý řidič v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku. 'Muž má zakázáno řídil automobily až do roku 2028. Byl mu soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Přesto jel v úterý 9. dubna po sedmé hodině večer s vozidlem Citroen po ulici K Ráji. Dále policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,88 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu do jednoho promile alkoholu v dechu. Další jízdu policisté řidiči zakázali', informovala Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují. Vzhledem k tomu, že řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, dopustil se řidič také závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V úterý 9. dubna před třetí hodinou odpoledne kontrolovali policisté dodržování nejvyšší povolené rychlosti jízdy na ulici Lužická v Humpolci na Pelhřimovsku. 'U řidiče vozidla Mercedes Benz naměřili na úseku, kde smí jet maximálně padesátkou, rychlost 73 km/h. Auto policisté zastavili a při dechové zkoušce u třiačtyřicetiletého řidiče naměřili hodnotu 1,69 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
V úterý 9. dubna kolem osmé hodiny ráno zastavili policisté osobní auto Škoda na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. 'U jednašedesátiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,76 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něj ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži na místě zakázali další jízdu', uvedla Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)