Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jarní Sbírka potravin v Jihlavě opět pomůže lidem v nouzi, konat se bude v sobotu 13. dubna v Lidlu a Ternu

Do jarní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových dobročinných akcí, se mohou občané zapojit v sobotu 13. dubna. Dárci mohou věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu. Oblastní charita Jihlava pořádá tuto sbírku v jihlavském supermarketu Lidl na ulici Okružní a nově i v Ternu na ulici Rantířovské, a to od 8 do 18 hodin.
Sbírka potravin se koná dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Je projevem solidarity s lidmi v hmotné nouzi, kteří nemají dostatek peněz na pokrytí základních potřeb.

Darované potraviny budou rozdělovány potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava, nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

'Nejčastěji pomoc poskytujeme matkám samoživitelkám a seniorům. Darované potraviny vydáváme osobám v nouzi, které k nám pošle úřad, nebo klientům našich služeb,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské Charity. „Dále potravinovou pomoc poskytujeme osobám bez přístřeší, nebo rodinám, které se ocitly v nějaké momentální nouzi vlivem okolností - živitel rodiny přišel o práci, rodině přišel ne-doplatek za elektřinu apod.', doplnila Ida Kopalová Mitisková.

Lidé mohou nakoupit konzervy masové i s hotovými jídly, rýži, těstoviny, olej, cukr, instantní polévky, mouku, dětskou výživu, mléko.
Z drogistického zboží pak pleny pro děti i dospělé, mýdlo, šampon, zubní kartáčky a pasty, prací prášky, prostředky na mytí nádobí a na úklid, vlhčené ubrousky, toaletní papír, dětskou kosmetiku či dětskou výživu.

V roce 2023 byla Oblastní charitou Jihlava poskytnuta jednorázová materiální pomoc (potraviny, hygiena) 406 potřebným osobám, nacházejících se v akutní nouzi.
Radka BĚHALOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)