Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: celostátně hledaný muž putoval do vězení; zloděj z ubytovny byl dopaden

V parku u ulice U Trojice v Havlíčkově Brodě vypátrali policisté ve středu 10. února krátce před půlnocí sedmačtyřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Policisté jej zadrželi a odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů, neboť na muže byl v únoru vydán městským soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení všech nezbytných úkonů směřoval hledaný muž do brněnské věznice. Policisté budou zjišťovat, zda se muž nedopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Zloděje policisté dopadli
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže jednačtyřicetiletému muži, který druhé polovině března přespal v jihlavské ubytovně a kde v časných ranních hodinách okradl jiné dva ubytované. 'Vloupal se do skříňky s jejich věcmi a ukradl peníze a doklady. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Podezřelého muže se podařilo dopadnout a část odcizených věcí vydal. Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili jednačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 11. dubna, krátce po páté hodině ranní přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel na ulici Růžová v Pelhřimově. 'Na místě policisté zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže, který ležel na chodníku. Neorientoval se, nebyl schopen samostatné chůze a při pokusech vstát padal. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 4,10 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Značně opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Střet tří vozidel
Ve středu 10. dubna došlo po druhé hodině odpoledne na dálničním přivaděči u Jihlavy k dopravní nehodě. 'Řidič BMW zřejmě nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím autem Mazda a došlo ke střetu. Vozidlo Mazda bylo poté odmrštěno ještě na před ním jedoucí automobil a následně narazilo do svodidel. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič mazdy a tři spolujedoucí, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 250 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidel
Ve středu 10. dubna jel před druhou hodinou odpoledne po silnici u obce Valeč na Třebíčsku řidič auta Opel ve směru od Stropešína. 'Při jízdě křižovatkou narazil do auta BMW, jehož řidič jel po hlavní silnici ve směru od Třebíče na Dalešice. Vozidlo BMW skončilo po nárazu mimo vozovku. Při dopravní nehodě utrpěli zranění oba řidiči', informovala J. Kroutilová. Policisté alkohol u řidičů provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 250 tisíc korun. Řidič vozidla Opel je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidel
Ve středu 10. dubna jel před jednou hodinou odpoledne po silnici v obci Hladov na Jihlavsku jednačtyřicetiletý řidič vozu Toyota, za jízdy držel telefon a nevěnoval se tak plně řízení. 'Přejel s autem do protisměru, kde došlo ke střetu s projíždějícím vozidlem Škoda Superb. Při dopravní nehodě utrpěla zranění osmnáctiletá řidička superbu', uvedla Jana Kroutilová. Policisté u obou řidičů provedenými dechovými zkouškami požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 150 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidič vozidla Toyota je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Motorkář se při nehodě zranil
Ve středu 10. dubna došlo u obce Petrovice na Třebíčsku kolem čtvrté hodině odpoledne k dopravní nehodě. Řidič motocyklu Yamaha jel směrem na Okříšky, nezvládl zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy řízení a havaroval. 'Při dopravní nehodě se jednašedesátiletý motocyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ve středu 11. dubna po jedné hodině v noci zastavili policisté na ulici Třebíčská ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Škoda Felicia. 'Zjistili, že řidičem je dvacetiletý muž, který má od září loňského roku uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška byla u muže negativní. Policisté mu další jízdu zakázali', informovala Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)